Express-Miejski.pl

Janusz Strzelecki kolejną kadencję będzie przewodniczącym. Znamy pierwsze plany nowego wójta

Pierwsza sesja nowej Rady Gminy Udanin fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Za nami pierwsza sesja Rady Gminy Udanin w nowej kadencji. 20 listopada wybrano nowego przewodniczącego rady.

Na początku sesji radni otrzymali zaświadczenia o wyborze. Początek sesji poprowadził senior wśród samorządowców Bolesław Stachurski.

"Nowy-stary" przewodniczący

Tutaj nie było większego zaskoczenia. Ponownie na to stanowisko został wybrany Janusz Strzelecki (obecnie jest 3 kadencję radnym), który pełnił funkcję przewodniczącego w ostatniej kadencji. Jego wybór był jednogłośny. - Złożone ślubowanie zobowiązuje obowiązki radnego wypełniać rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców. Dziękując za wybór oświadczam, iż będę w pracy wierny złożonemu ślubowaniu. W swojej pracy będe kierował się zasadami współpracy i współdziałania w realizacji zadań. Naszym wspólnym obowiązkiem jest dbałość o gminę bez względu na osobiste poglądy. Powinniśmy wybierać działania, które będą służyć rozwojowi gminy. Zjednoczeni w działaniu rada i wójt to pożytek dla społeczności. Wyrażam przekonanie, że mamy wspólne cele, które będziemy realizować - powiedział przewodniczący Janusz Strzelecki.

Pierwsze plany wójta

Wojciech Płaziuk na sesji otrzymał zaświadczenie o wyborze na wójta. Złożył także ślubowanie. Sesja była również okazją do pierwszego wystąpienia Płaziuka w nowej roli. Zwracając się do radnych, zapewnił o współpracy. Jakie ma plany na najbliższy czas? Jakie zmiany zostaną wprowadzone? - Jedną z pierwszych decyzji, jaką chciałbym podjąć, jako nowy wójt są zmiany godzin pracy urzędu. W jednym dniu w tygodniu urząd będzie pracował dłużej. Najprawdopodobniej w piątek będzie pracował krócej. To był jeden z punktów naszego programu, ale na dziś myślę, że jest najmniej kosztowny. Chciałbym to wprowadzić z początkiem nowego roku - zapowiedział Wojciech Płaziuk.

Pierwsze wystąpienie wójta.

- Będę dążył do wypracowania w budżecie gminy oszczędności, aby przeznaczyć je na wkład własny w projekty inwestycji. Poczynię wszelkie starania, aby z udziałem powiatu i wsparciu innych gmin przywrócić działalność szpitala w Środzie Śląskiej. Zwiększę budżet na utrzymanie i doposażenie jednostek OSP z terenu naszej gminy - dodał wójt. W swoim przemówieniu zapewnił, że najważniejszy jest dla niego rozwój gminy. - Będę dążył do rozbudowy kanalizacji, dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Poczynię wszelkie starania, aby powstała podstrefa ekonomiczna na terenie naszej gminy. Do realizacji tych i wielu innych zadań potrzebna jest zgodna i wspierająca wójta rada - przyznał Płaziuk.

Na zakończenie oświadczył, że nie należy do żadnej partii i w najbliższym czasie nie zamierza się zapisać. - Chciałbym też zdementować plotki o przysłowiowych czystkach w urzędzie gminy. Będą zmiany, ale będą one dotyczyć funkcjonowania urzędu - poinformował wójt Płaziuk.

Następna sesja odbędzie się 28 listopada o godz. 8 rano.

anbo

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Janusz Strzelecki kolejną kadencję będzie przewodniczącym. Znamy pierwsze plany nowego wójta

  2018-11-21 12:35:34

  gość: ~Wyborca

  Panie Wójcie nie widzę to za dobrze nie potrzebnie Pan z Burmistrzem robił taki artykuł teraz Powiat połączył siły z Miękinia a na lini Marian Adam iskrzy i to bardzo nie widzę tutaj dobrej współpracy.

 • 2018-11-21 13:03:56

  gość: ~EGON

  Panie Wójcie dobrze by było aby w poniedziałek Urząd Gminy Udanin był otwarty trochę później np. od 16.00 tak aby każdy po weekendzie wszyscy wracali wypoczęci do pracy i aby nikt w naczepę nie wjechał.

 • 2018-11-22 11:02:25

  gość: ~The

  Panie Wójcie Strzelecki 14:0, o co to chodzi i co robi sekretarz jeszcze w urzędzie! !!!!

 • 2018-11-22 16:00:28

  gość: ~Adam

  @~The
  PRACUJE.Zle życzycie wójtowi namawiając go do tego co robili inni.

 • 2018-11-23 10:34:35

  gość: ~The

  @~Adam jeśli on ma być najbliższym współpracownikem wójta to po co było zmienić władzę

 • 2019-02-07 22:05:29

  gość: ~Wojciech

  ostatnio dodany post

  @~The No już sekretarza nie ma. Za to zmiany są wprowadzane szybko i tylko na korzyść mieszkańców.

REKLAMA