POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Robert Cwenar na podium Mistrzostw Polski

Robert Cwenar na najniższym stopniu podium Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych fot.: archiwum prywatne

Robert Cwenar, zawodnik UKS-GOKiS Kąty Wrocławskie zdobył III miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Mistrzostwa odbywały się 10 i 11 listopada w Zielonej Górze. Po emocjonującej rywalizacji Cwenar zajął trzecią pozycję, plasując się na najniższym stopniu podium. 20-latek od sześciu lat trenuje w klubie tenisa stołowego UKS-GOKiS Kąty Wrocławskie. Jest to jego drugi medal w karierze, jednak pierwszy w tej kategorii. W tym roku międzynarodowa federacja przeniosła zawodnika do klasy 9.

Sama ceremonia wręczenia medali była dla Roberta bardzo wzruszająca, gdyż brąz otrzymał z rąk legendy polskiego tenisa stołowego Lucjana Błaszczyka. Młody zawodnik kąckiego klubu od 3 lat jest członkiem kadry narodowej.

Jakie są dalsze plany samego zawodnika oraz klubu z Kątów Wrocławskich? – Mistrzostwa Polski kończą sezon, więc teraz będziemy mieli okres przygotowawczy do następnego sezonu, w którym Robert będzie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Głównym celem jest wyjazd na igrzyska olimpijskie – mówi Beata Rakoczy, członek zarządu UKS-GOKiS Kąty Wrocławskie.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA