POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Jaguars Kąty Wrocławskie wchodzą na wyższy poziom. Zagrają w LFA2!

Jaguars Kąty Wrocławskie zagrają w LFA2 fot.: Paweł Harom - em24.pl

Zespół futbolu amerykańskiego z Kątów Wrocławskich po świetnym sezonie w lidze rozwojowej podjął decyzję o uczestnictwie w drugiej lidze ogólnokrajowej.

Klub istnieje od kilku lat, jednak przełomowy dla rozwoju Jaguars był poprzedni sezon, w którym podopieczni trenera Pawła Kaźmierczaka dotarli do półfinału 9-osobowej ligi rozwojowej, grając znakomite mecze w fazie grupowej. Teraz futboliści robią kolejny krok do przodu i w nadchodzących rozgrywkach zmierzą się w Lidze Futbolu Amerykańskiego 2 (drugi, ogólnopolski poziom rozgrywkowy w Polsce). – Decyzja o przystąpieniu do LFA2 zapadła po sezonie. Władze ligi doceniły nasz dobry występ zarówno sportowy, jak i organizacyjny w lidze rozwojowej LFA9 i pojawiła się propozycja występu w drugiej lidze ogólnokrajowej. Jeszcze w październiku dostaliśmy zielone światło z kąckiego magistratu na akces do wyższej klasy rozgrywkowej i obietnice wsparcia zespołu, by godnie reprezentował gminę Kąty Wrocławskie na ogólnopolskim poziomie – wyjaśnia Mariusz Chwastyk, wiceprezes Jaguars.

Pierwszy krok w stronę powiększenia kadry zespołu Jaguary poczyniły tuż po zakończeniu sezonu, kiedy odbyła się rekrutacja dla nowych zawodników. – Po rekrutacji kadra zespołu powiększyła się o 10 zawodników (w tym kilku doświadczonych). W dalszym ciągu szukamy wzmocnień przed występami w drugiej lidze, być może przeprowadzimy jeszcze jedną rekrutację – mówi Chwastyk. Choć sezon startuje dopiero w czerwcu, zespół przygotowuje się już do nadchodzących rozgrywek, które zapowiadają się naprawdę ciekawie. Jaguars zagrają w grupie zachodniej, w której zmierzą się ze spadkowiczem z pierwszej ligi – Angels Toruń. W starciu z Miners Wałbrzych dojdzie do derbów Dolnego Śląska, a w dwumeczu z zespołem Białe Lwy Gdańsk będzie szansa na rewanż za przegrany we wrześniu półfinał LFA9. Kącki zespół zagra 3 spotkania w Kątach Wrocławskich oraz 3 na wyjazdach. Dwa najlepsze zespołu wezmą udział w play-offach.

Co z gminną dotacją?

Futbol amerykański to bardzo widowiskowy, ale zarazem kosztowny sport. By godnie reprezentować gminę, Jaguars liczą na wsparcie kąckiego magistratu, bez którego trudno będzie pokryć podstawowe potrzeby klubu. O jakich kwotach jest mowa? – Budżet na nowy sezon musi wynosić 70 - 80 tysięcy złotych. Na tę kwotę, składają się dalekie wyjazdy, koszty ligowe, opłaty sędziowskie, zapewnienie transmisji z meczów, ubezpieczeń itp. Złożyliśmy wniosek o dotacje na przyszły sezon, która pozwoli pokryć część wydatków i zabezpieczyć budżet klubu. Mocno liczymy na pozytywną decyzję nowych władz gminy – tłumaczy Mariusz Chwastyk. Warto dodać, że Kąty Wrocławskie są najmniejszym miastem występującym w lidze, a coraz większa popularność futbolu amerykańskiego w Polsce stanowi ciekawą formę promocji regionu.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA