POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Umowa z wykonawcą podpisana. Za rok Centrum Kultury Alternatywnej ma być gotowe

Podpisanie umowy z wykonawcą fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

23 listopada w starej sali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej, podpisano umowę na budowę Centrum Kultury Alternatywnej.

W spotkaniu uczestniczył starosta Krzysztof Szałankiewicz, wicestarosta Sebastian Burdzy, obie panie dyrektor szkół ponadgimnazjalnych z powiatu średzkiego, wykonawca Maciej Wierzba, dyrektor Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej dr Grzegorz Borowski, Mirosław Chołda z NSSZ Solidarność, pracownicy starostwa oraz uczniowie.

Inwestycja została zapoczątkowana w poprzedniej kadencji przez obecnego wicestarostę Sebastiana Burdzego. To właśnie on na początku spotkania podziękował kilku osobom za zaangażowanie w projekt w tym wykonawcy Maciejowi Wierzbie. - Trzy lata temu zarząd powiatu zastanawiał się, co zrobić z tym obiektem. Od kilku lat był zamknięty, odłączony od ogrzewania. Ogłosiliśmy konkurs na odnowienie tego miejsca. Wpłynęło 9 propozycji. Zarząd przyjął najbardziej atrakcyjną propozycję na utworzenie Centrum Kultury Alternatywnej. Autorem był Mirosław Chołda z NSZZ Solidarność. Dużo pomogła nam także Małgorzata Bogucka z muzeum oraz dyrektor. To właśnie m.in. oni będą się tym obiektem opiekował. Myślę, że za rok i 2/3 miesiące będziemy mogli się tutaj spotkać na nowej sali - mówił Burdzy.

Głos zabrał także nowy starosta. - Ten obiekt będzie służył przede wszystkim młodym ludziom, ale nie tylko. Mamy zamysł, aby osoby w różnym wieku mogły z niego korzystać. Planujemy zrobić coś dla seniorów na wzór Uniwersytetu Trzeciego Wieku - dodał starosta Krzysztof Szałankiewicz. - Będąc radnym w 2010 roku dyskutowaliśmy co zrobić z tą salą. Minęło osiem lat. Myślę, że poprzedni zarząd podjął dobrą decyzję, aby zmienić ten obiekt w CKA. Mnie nie pozostaje nic innego jak przyklasnąć tej idei. Oby ten obiekt tętnił życiem - podsumował starosta.

Na koniec starostowie i wykonawca podpisali stosowne dokumenty na budowę Centrum Kultury Alternatywnej.

Przypomnijmy, że w obiekcie ma znajdować się sala widowiskowo-koncertowa, kawiarnia z salą wystawową, pracownia komputerowa, grafiki, rękodzieła, rzeźbiarsko-garncarska, malarska, a także sala prób i studio nagrań dla zespołów muzycznych. 

anbo

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA