POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Hit kolejki dla GOKiS-u!

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – MKS Żagiew Dzierżoniów 21:19 fot.: Osiedle Nr 2 Kąty Wrocławskie

W najciekawszym spotkaniu 10. kolejki II ligi piłki ręcznej UKS GOKiS Kąty Wrocławskie pokonał MKS Żagiew Dzierżoniów 21:19.

Mecz jeszcze przed jego rozpoczęciem zapowiadany był jako hit kolejki. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, a kibice w liczbie blisko 300 osób wypełnili halę widowiskowo-sportową w Kątach Wrocławskich. Na parkiecie lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili przez pierwsze 10 minut. Później do głosu doszli goście, odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Fani piłki ręcznej byli świadkami znakomitego, defensywnego pojedynku. Na sześć minut przed syreną kończącą pierwszą połowę GOKiS przegrywał czterema bramkami, jednak trzy rzuty karne (dwa w wykonaniu Jakuba Ryby i jeden Bartosza Pasiecznego) zniwelowały wynik do stanu 10:11 na korzyść Żagwi.

W drugiej części gry goście kilkukrotnie zastosowali taktykę z wycofaniem bramkarza i wprowadzeniem do gry dodatkowego zawodnika w polu. Manewr ten nie przyniósł Żagwi oczekiwanych rezultatów, dwukrotnie kończąc się łatwą bramką dla GOKiS-u. Gospodarze straty z pierwszej połowy odrobili już po 8 minutach, kiedy po trafieniu bramkarza, Juliena Philippe wyszli na prowadzenie 14:13. Do końca spotkania wynik balansował pomiędzy remisem a minimalnym prowadzeniem gospodarzy. W 58. minucie ostatnią bramkę meczu zdobył z karnego Jakub Ryba i GOKiS schodził z parkietu zwycięski, w akompaniamencie braw kąckiej publiczności.

UKS kontynuuje świetną postawę w tym sezonie, wygrywając ósmy mecz i obejmując samodzielnie pozycję wicelidera. Ponownie najskuteczniejszym zawodnikiem miejscowych był Jakub Ryba z dorobkiem 10 bramek, a MVP meczu wybrano bramkarza Juliena Philippe.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – MKS Żagiew Dzierżoniów 21:19 (10:11)

GOKiS: Ryba (10), Jaworski (2), Kazimierczak (2), Pasieczny (2), T. Łuczak (1), Ostrówka (1), Serafin (1), Wilk (1), Philippe (1), Krekora.

Kolejne spotkanie UKS GOKiS rozegra na wyjeździe. W sobotę 1 grudnia podopieczni Alicji Łukasik pojadą do Komprachcic na mecz z dziesiątym w tabeli LKS OSiR.

Tabela po 10. kolejce II ligi piłki ręcznej

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA