Express-Miejski.pl

Krzyż Czynu Zbrojnego dla nauczycielki Alicji Przesławskiej

Alicja Przesławska fot.: anbo

Rada Krajowa Środowiska Żołnierzy Polskich Oddziałów Samoobrony z Kresów Południowo-Wschodnich II RP nadała Alicji Przesławskiej odznaczenie.

Nauczyciel to ten, kto swoim zaangażowaniem w działalność społeczną stara się kształtować postawy, których oczekuje od swoich podopiecznych. Pani Alicja Przesławska - nauczycielka historii w naszej szkole, od lat angażuje się w akcje na rzecz Kresów Wschodnich. Jej praca nagrodzona została kolejnym odznaczeniem - informują pracownicy dawnego gimnazjum w Środzie Śląskiej, gdzie nauczycielką jest pani Alicja.

Rada Krajowa przyznała jej Krzyż Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej. - Za popularyzowanie i utrwalanie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu - czytamy w dokumencie potwierdzającym nadanie odznaczenia.

Warto dodać, że nie jest to jedynie odznaczenie dla nauczycielki. Alicja Przesławska uczy historii, jest opiekunką Szkolnego Koła Historycznego, a swoich uczniów przygotowuje do udziału w wielu prestiżowych konkursach, w których osiągają oni znaczące sukcesy m.in. do "zDolnego Ślązka". Propaguje i organizuje na terenie szkoły liczne akcje społeczne:„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” czy „Podaruj znicz na kresowe cmentarze”. Alicja Przesławska systematycznie współpracuje z instytucjami i organizacjami na terenie gminy i powiatu. Jest członkiem Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Średzkiej, współpracuje z Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej, koordynuje współpracę szkoły ze Związkiem Sybiraków w Środzie Śląskie. Za swoje zasługi została odznaczona „Honorową Odznaką Sybiraka". Otrzymała także medal Komisji Edukacji Narodowej.

em

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA