Express-Miejski.pl

Sportowa sobota w Wilkszynie. Odbył się Mikołajkowy Marsz Nordic Walking

Mikołajkowy Marsz Nordic Walking fot.: ES

Dziś tj. 1 grudnia mieszkańcy Wilkszyna i okolic przeszli wspólnie w Mikołajkowym Marszu Nordic Walking.

Organizatorką wydarzenia była Ewa Skawińska, założycielka grupy Na kije zapraszamy. Cała impreza odbyła się w Lesie Mokrzańskim. - W marszu wzięło udział ponad 30 osób, Uczestnikami były zarówno osoby, które czynnie uprawiają Nordic Walking, jak i osoby, które pierwszy raz trzymały "kij" w dłoni. Na mecie każdy uczestnik, który ukończył marsz, otrzymał pamiątkowy medal - opowiada organizatorka. Uczestnicy byli ubrani w stroje św. Mikołaja.

W trakcie imprezy, został przeprowadzony konkurs pn. Chodzę Prawidłowo Nordicowo. Jurorem była Mistrzyni Świata Marzena Spychała, która w tym roku zdobyła w Mosinie pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie 21 kilometrów. - Pani Marzena wraz z mężem czynnie od ponad 8 lat ćwiczą Nordic Walking i aktywnie uczestniczą na zawodach po całej Europie, zajmując najlepsze miejsca. Pani Marzena jest moim autorytetem, zawsze na trasie na zawodach staram się bacznie dotrzymać jej szybkiego tempa. Dziś wręczała puchary uczestnikom naszego marszu i integrowała do wspólnej zabawy całą grupę - dodaje Ewa Skawińska.

Organizator w podziękowaniu dla swojej grupy za aktywność i systematykę obdarował ich upominkiem. - Wszystkiemu towarzyszyło wspólne biwakowanie przy ognisku, pieczenie kiełbasek oraz losowanie wielu nagród od sponsorów z naszej gminy. Naszym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia i wspólne dotlenianie się aktywne na świeżym powietrzu. Takie spotkanie ma ludzi zintegrować - podsumowuje organizatorka.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA