POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Zbliża się koncert Zespołu Muzyki Polskiej Mokosza w Kątach Wrocławskich

Zespół Muzyki Polskiej Mokosza wystąpi 8 grudnia w Kątach Wrocławskich fot.: Paweł Harom - em24.pl

W sobotę 8 grudnia o godzinie 18 w sali lustrzanej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odbędzie się koncert poświęcony pamięci Zoriana Dołęgi-Chodakowskiego.

W kąckim GOKiS-ie wystąpi Zespół Muzyki Polskiej Mokosza, a koncert upamiętni postać polskiego archeologa, etnografa, historyki i jednego z głównych prekursorów badań nad Słowiańszczyzną – Zoriana Dołęgi-Chodakowskiego.

Chodakowski był wielkim patriotą, słowianofilem, pierwszym polskim etnografem i archeologiem. Niestety jest znany tylko niewielkiemu gronu ludzi zajmujących się tymi dziedzinami. Zasługuje on na pamięć, gdyż całe swoje życie poświęcił naszej pięknej ojczyźnie. W programie polska muzyka ludowa z Kurpiów, Kujaw, Małopolski, Mazowsza w "mokoszowym" opracowaniu. W czasie koncertu na pewno pojawi się kilka słów, które przybliżą słuchaczom tę niezwykłą postać. Nie zabraknie też opowieści historycznych i muzycznych – informuje Iwona Leroch z Zespołu Muzyki Polskiej Mokosza. Tradycyjnie nie zabraknie ciepłych napojów i pysznych słodkości. Wstęp na występ jest bezpłatny.

Ponadto zespół przygotował dla publiczności darmowe wydawnictwo z wiekopomnym dziełem Zoriana Dołęgi-Chodakowskiego pt. "O Sławiańszczyźnie przed Chrześcijaństwem".

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA