Express-Miejski.pl

Zawodnicy średzkiego klubu Glory walczyli na wrocławskim turnieju mikołajkowym

Zawodnicy średzkiego klubu Glory z trenerem Radosławem Pupinem fot.: Glory Kick-Boxing Środa Śląska

Krzysztof Jurgens i Igor Semik z Glory Środa Śląska wzięli udział w bokserskim 2. Turnieju Mikołajkowym organizowanym przez Gwardię Wrocław.

Zawody odbyły się w sobotę 1 grudnia w sali boksu Gwardii Wrocław przy ul. Krupniczej. Debiut na tego typu imprezie zaliczył Krzysztof Jurgens, który stoczył bardzo dobrą walkę w kategorii 65 kilogramów. Zawodnik średzkiego klubu, trenujący niespełna rok, zmierzył się z dużo bardziej doświadczonym bokserem klubu Bombardier Wrocław. – Rywal walczył z tzw. odwrotnej pozycji. Nie ćwiczyliśmy takiej taktyki, jednak Krzysiek poradził sobie doskonale, remisując z zawodnikiem drużyny przeciwnej. Stało się to tylko dlatego, że dostał ostrzeżenie za trzymanie i odjęto mu jeden punkt. To nieco kontrowersyjna decyzja, ale cóż, taki jest sport. Krzysiek jest bardzo ambitnym i mocnym zawodnikiem i w przyszłości będzie jeszcze lepiej – komentuje występ Radosław Pupin, trener klubu Glory.

Na gali wystąpił również Igor Semik, który trafił na bardzo dobrze wyszkolonego zawodnika klubu Imperium Boxing. Po wyrównanej walce sędziowie wskazali jednak na rywala. – Czekają nas już kolejne turnieje. Utworzyliśmy grupę dla początkujących, której treningi odbywają się w poniedziałki i piątki o godzinie 17. Serdecznie zapraszamy – podsumowuje Radosław Pupin.

pharom

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA