Express-Miejski.pl

Dwie kolizje w ciągu jednego dnia na obwodnicy w Miękini [raport strażaków]

Kolizja na obwodnicy w Miękini fot.: OSP Miękinia

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ciągu minionego weekendu strażacy interweniowali kilkukrotnie. Wśród zdarzeń były dwie kolizje na obwodnicy w Miękini.

W sobotę 1 grudnia około godz. 11 strażacy z Miękini zostali zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w jednym z budynków w miejscowości Głoska. Godzinę później interweniowali już przy dachowaniu osobówki w pobliżu Mrozowa.

Około godz. 14.15 na obwodnicy Miękini na zjeździe w kierunku Mrozowa doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej, policję i zespół ratownictwa medycznego. - Karetka była na miejscu przed pierwszymi zastępami. Przebadano poszkodowaną osobę, która pozostała na miejscu zdarzenia. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w pojazdach. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze - informuje dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Ponownie tego dnia na obwodnicy zderzyły się kolejne osobówki marki Renault i Volvo. Łącznie pojazdami podróżowały cztery osoby. W jednym z nich kobieta z dwójką dzieci. - W wyniku zderzenia czołowego poszkodowany został kierowca. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączyli akumulatory i usunęli zagrożenie z jezdni - wyjaśnia strażak.

2 grudnia do kolizji doszło w Krępicach na skrzyżowaniu. Około godz. 14 zderzyły się samochody osobowe marki Mazda i Renault. - Zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Na miejscu była także policja i karetka pogotowia ratunkowego. Nie było osób poszkodowanych. Straty oszacowano na 2 tys. złotych - dodaje dyżurny.

em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dwie kolizje w ciągu jednego dnia na obwodnicy w Miękini [raport strażaków]

  2018-12-03 12:42:00

  gość: ~Mieszkaniec

  Rondo lub światła i po problemie a nie oszczędzanie na wszystkim co się da!

 • 2018-12-03 13:12:15

  gość: ~Mieszkanka

  @~Mieszkaniec
  Co to da? Niektórzy nawet po rondzie nie potrafią sie poruszać...

 • 2018-12-03 13:02:26

  gość: ~Znaków się uczcie

  Kto tym ludziom daje prawo jazdy, ręce opadają...

 • 2018-12-03 16:01:09

  gość: ~Mieszkanka

  Przez miekinie tez jada powyżej 50km/H zamiast 40 jak jest na znakach...

 • 2018-12-04 13:29:31

  gość: ~młoda

  Najpierw to nauczcie się jeździć...

 • 2018-12-06 11:03:27

  gość: ~jarek

  5 grudnia też był wypadek - jedno auto dachowało. Już nawet nie nadążacie z informowaniem. Gratulacje dla autorów skrzyżowania. Można było przewidzieć, że bez ronda będzie tam kiepsko. A to, że tam nie ma oświetlenia to już wisienka na torcie ludzkiego nieudacznictwa. Ten, kto to zaprojektował i zatwierdził powinien płacić z własnej kieszeni za OC i leczenie ofiar.

 • 2018-12-06 13:21:37

  gość: ~Jan

  Już długo przed oddaniem obwodnicy Miękini do użytku wiele osób pisało i wskazywało na konieczność przynajmniej oświetlenia skrzyżowań w obrębie Miękini. Niestety zdecydowały względy finansowe i cała obwodnica jest drogą "gorszej jakości". Brak oświetlenia, brak barierek i lin ochronnych przy głębokich rowach, brak ścieżki rowerowej itd... Przyjdzie zima, śnieg czy gołoledź - dopiero będą cyrki.

 • 2018-12-06 16:54:07

  gość: ~gość

  ostatnio dodany post

  A może tak dostosować prędkość jazdy do znaków które są przed każdym skrzyżowaniem na obwodnicy. W krajach skandynawskich nie sypią dróg jak u nas solą, tylko jeżdżą zgodnie z przepisami drogowymi. My chcemy zimą jeździć jak w lecie, 110 km/h non stop a nie głupią 70 km/h.Chcemy rond, świateł itp. a może troszeczkę włączyć mózg, żeby tak troszeczkę zaczął funkcjonować?

REKLAMA