Express-Miejski.pl

Z przedszkolakami o pracy w Policji i nie tylko

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Środa Śląska

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Szczepanowie odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Środzie Śląskiej, aby "z bliska" przyjrzeć się pracy policjanta.

Poza zwiedzaniem budynku Komendy Powiatowej była to też okazja, aby przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Przedszkolaki rozpoczęły swoją wizytę w Komendzie Powiatowej Policji od pobytu w sali odpraw i obejrzenia prezentacji multimedialnej, przybliżającej pracę policjanta, umundurowanie, wyposażenie oraz rodzaje poszczególnych służb.
 
Przy tej okazji nie mogło oczywiście zabraknąć pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa na drodze oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym piesi są widoczni na drodze. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, ale też same były ciekawe wielu rzeczy.
 
W drugiej części spotkania dzieci zwiedziły dyżurkę i porozmawiały z policjantami, którzy odbierają telefony alarmowe. Największe emocje towarzyszyły jednak zwiedzaniu policyjnego aresztu. Ostatnim punktem zwiedzania była wizyta na parkingu policyjnym i obejrzenie radiowozów.

KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA