Express-Miejski.pl

Dla lepszej współpracy. Spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami

Spotkanie w starostwie fot.: rfp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

28 listopada Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej zorganizował „Dzień dla Pracodawcy”.  Zaproszenie na spotkanie przyjęło 32 lokalnych pracodawców.    

Uczestników przywitał starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz. – Cieszę się z tak licznego przybycia i chęci do współpracy oraz działania. Sam prowadziłem kiedyś działalność gospodarcza i wiem, że to stresujące i bardzo absorbujące zajęcie. Niemniej to przedsiębiorcy decydują o tym, że rozwijamy się jako powiat i jako państwo, za to należy się wam szacunek – podkreślał starosta. 

Spotkanie składało się z tematycznych bloków. Pracownicy PUP-u przedstawili aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy, a także regulacje prawne odnośnie zatrudniania cudzoziemców. Następnie głos zabrali przedstawiciele zaproszonych instytucji  tj. ZUS-u, KRUS-u, Urzędu Skarbowego, Państwowej Inspekcja Pracy oraz Państwowej Straż Granicznej. Zasady szkolenia i dokształcania pracowników ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego omówiła przedstawicielka Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
 
Wzmocnienie współpracy między urzędem pracy a pracodawcami odgrywa kluczową rolę dla rozwoju rynku pracy oraz przeciwdziałaniu bezrobociu. Stąd pomysł bezpośrednich spotkań, które pozwalają lepiej poznać się i skuteczniej rozwiązywać ewentualne problemy i trudności – podsumowała inicjatywę Halina Semegen, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

rfp

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA