Express-Miejski.pl

Paliło się w lesie, w Piersnie dachowała osobówka [raport strażaków]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

Od początku tego tygodnia średzcy strażacy interweniowali kilkukrotnie m.in. przy pożarze i kolizji.

4 grudnia około godz. 15 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie od jednego z kierowców, który jechał drogą krajową nr 94. - W pobliżu miejscowości Błonie, kierowca nad lasem widział dym i podejrzewał, że pali się las - informuje Dariusz Domaradzki rzecznik PSP w Środzie Śląskiej.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży. Po dojeździe okazało się, że palą się dwie sterty gałęzi, które oddalone były od siebie na długość 5 metrów. - Przyczyną zdarzenia było podpalenie. Strażacy ugasili pożar - dodaje Domaradzki.

W poniedziałek 3 grudnia na drodze w kierunku Piersna dachował samochód osobowy. - Kierowca samodzielnie opuścił pojazd, nie wymagał pomocy medycznej. Strażacy postawili samochód na koła przy użyciu wyciągarki. Odłączyli akumulator i zakręcili zawór butli gazowej - wyjaśnia rzecznik.

Tego samego dnia około godz. 13 wpłynęło kolejne zgłoszenie. Ciężarówka, która jechała drogą krajową nr 94, pasem w kierunku Wrocławia gubiła ropę. Plama oleju na jezdni miała długość około 20 metrów. Strażacy zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu zarządcy drogi.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Paliło się w lesie, w Piersnie dachowała osobówka [raport strażaków]

    2018-12-05 13:38:42

    gość: ~lord

    ostatnio dodany post

    jakie podpalenie, chłopaki las porządkowali i sobie ognisko na rozgrzanie zrobili

REKLAMA