POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Nielegalnie składował niebezpieczne odpady. Usłyszał zarzuty

Nielegalne składowisko odpadów niebezpiecznych fot.: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Zarzut nielegalnego składowania odpadów niebezpiecznych usłyszał mieszkaniec jednej z miejscowości na terenie gminy Kąty Wrocławskie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Zarzut usłyszał mężczyzna zatrzymany przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusze w tym zakresie współpracowali z WIOŚ i innymi instytucjami. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, podejrzanego o składowanie wbrew przepisom odpadów. Jak ustalili policjanci mężczyzna w jednej z miejscowości pod Wrocławiem w gminie Kąty Wrocławskie nielegalnie składował  odpady niebezpiecznie w takich warunkach lub w taki sposób, że mogło to zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym bądź zwierzęcym w znacznych rozmiarach.

Policjanci wykonując czynności w tej sprawie współpracowali z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska i innymi instytucjami. Pobrane próbki zgromadzonych odpadów zostały poddane szczegółowej analizie w laboratorium.

Gromadzony przez policjantów materiał w tej sprawie dał podstawę do przedstawienia mężczyźnie zarzutów popełnienia czynów, za które grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

em24.pl / nadkom. Krzysztof Zaporowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA