POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Licealiści zebrali kilkanaście worków karmy dla bezdomnych zwierząt

Licealiści przynieśli karmę dla stowarzyszenia fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Po raz kolejny uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Ślaskiej wzięli udział w akcji na rzecz bezdomnych zwierząt.

Karma i koce została zebrana dla stowarzyszenia Help Animals, które prowadzi domy tymczasowe dla bezdomnych psów i kotów. Polega to na tym, że członkowie stowarzyszenia, czy wolontariusze tymczasowo opiekują się bezdomnymi zwierzętami.

Kilkanaście worków suchej karmy i puszek z jedzeniem dla czworonogów trafi do opiekunów zwierząt, które czekają na adopcję. - Niestety ludzie wciąż wyrzucają zwierzęta. Ten problem nie maleje, a potrzeby rosną. Wspieramy też te osobą, które mają swojego psa, czy kota, ale samodzielnie nie są w stanie zapewnić im podstawowych potrzeb, bo po prostu nie mają pieniędzy - mówi Dariusz Wilbik prezes stowarzyszenia.

Wsparcia udzielili także pracownicy firmy PGW. - Załoga sama wyszła z inicjatywą i zorganizowała zbiórkę karmy dla naszych podopiecznych. Jesteśmy im bardzo za to wdzięczni, ponieważ obdarowali nas sporą ilością karmy - dodaje prezes.

Każdy może pomóc stowarzyszeniu

Zwierzęta, które znajdują się w domach tymczasowych, czekają na adopcję. - Te domy są okresem przejściowym. Jest to pobyt psa od momentu jego złapania do czasu adopcji. Chodzi o to, żeby nie oddawać ich do schroniska, które jest złem koniecznym. Jeśli ktoś chciałby przygarnąć kota lub psa, to zapraszamy do kontaktu z nami - wyjaśnia prezes.

anbo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Licealiści zebrali kilkanaście worków karmy dla bezdomnych zwierząt

    2018-12-11 00:25:19

    gość: ~dziki kot

    ostatnio dodany post

    A czy ci którzy podają zwierzętom suchą karmę pamiętają że zwierzęta potrzebują też wody ?

REKLAMA