Express-Miejski.pl

Dwa pożary sadzy w ciągu jednego dnia. Paliło się w Kostomłotach i Szczepanowie

Pożar sadzy w kominie w Kostomłotach fot.: Kostomłoty News

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

5 grudnia strażacy interweniowali dwa razy przy pożarze sadzy. Najpierw około godz. 16 wyjechali do Kostomłotów.

W budynku jednorodzinnym na ulicy 1-go Maja z komina wydobywał się gęsty dym i iskry. Przy użyciu podnośnika strażacy wsypali do przewodu kominowego kilka wiader piasku. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego skutku. - Użyto dwóch gaśnic proszkowych w celu ugaszenia pożaru. Przy więźbie dachowej zaczęło się tlić, doszło także do pęknięcia komina. Po zmniejszeniu pożaru przeprowadzono oględziny. W przewodzie kominowym nawiercono otwory przez które ugaszono zarzewia ognia - informuje Dariusz Domaradzki rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Zniszczeniu uległo około 2 m2 dachu i krokiew. Straty oszacowano na około 4 tys. złotych.

Tego samego dnia około godz. 21 podobne zdarzenie miało miejsce w Szczepanowie na ulicy Długiej. Z komina wydobywał się dym i iskry. Właściciel ugasił ogień w kominku. - Działania strażaków były utrudnione. Przez linie energetyczne nie mogli dostać się do komina przez dach, który był także oblodzony. Udało się jednak wsypać piasek w celu ugaszenia pożaru - wyjaśnia rzecznik.

Strażacy apelują, aby właściciele budynków przeprowadzili kontrole przewodów kominowych.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dwa pożary sadzy w ciągu jednego dnia. Paliło się w Kostomłotach i Szczepanowie

  2018-12-06 15:43:08

  gość: ~doRadnych

  "Urząd Miejski w Złotoryi uruchomił stację do mierzenia jakości po­wietrza na terenie miasta. Wyniki pomiarów można śledzić na bieżąco na portalu www.zlotoryja.pl

 • 2018-12-06 22:20:43

  gość: ~Marcin

  ostatnio dodany post

  Indywidualne osoby pozywają Skarb Państwa i lokalne władze za naruszenie dóbr osobistych i koszty zdrowotne spowodowane smogiem. W pierwszej połowie 2019 roku do sądu ma zostać skierowany pierwszy pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa, który ma ustalić odpowiedzialność za stan powietrza w Polsce. Jego inicjatorem jest radca prawny Radosław Górski.

REKLAMA