POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Średzcy karatecy na turnieju w Rudnej i Legnicy zdobyli 20 medali

Średzcy karatecy zdobyli kolejne medale fot.: arch. Bogusław Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W miniony weekend podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wzięli udział w dwóch turniejach rozgrywanych w Legnicy i Rudnej.

W Legnicy wystartowali w Arashi Cup, gdzie organizatorem był klub karate Arashi. W turnieju wzięło udział 470 zawodników z 40 klubów m.in. z Łotwy, Czech, Rumunii i Polski. Młodzi karatecy wywalczyli 9 medali: 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Złote zdobyła Emilia Wysocka w U-11 i U-13 i Bartłomiej Babiński w seniorach i U-21. Srebrne medale przyznano Milenie Żurek w U-11 i U-13 i Kamilowi Brzezińskimu w U-11. Brązowe medale zdobyła Maria Kułakowska w U-11 oraz drużyna kata w U-13 w składzie Bartosz Zamaro, Kamil Brzeziński i Daniel Mańkowski. (Litera U oznacza kategorię wiekową.)

- Bardzo dobre 5 miejsce w U-11 zdobył Bartosz Zamaro. Wszystkie konkurencje, w których startowali nasi zawodnicy były mocno obsadzone, starowało w nich od 22 do 33 zawodników w każdej - opowiada Bogusław Boczniewicz.

W Rudnej zawody zorganizował Legnicki klub karate Tora. Wzięło w nim udział 168 zawodników z 11 klubów. Średzcy karatecy zdobyli 9 medali:6 złotych 1 srebrny i 2 brązowe. Złote krążki zdobył Michał Dziedzicki w U-13 i kadetach, Adam Dul w U-11, Szymon Tułak w U-9 oraz drużyna w składzie Michał Dziedzicki, Adam Dul i Patryk Dul. Srebrny medal zdobył również Adam Dul w U -13, a brązowe Alicja Dudejcz w U-9 oraz Patryk Dul w kadetach.

- Był to przedostatni start średzkich karateków w tym roku. Za tydzień czeka ich jeszcze, rywalizacja w Budokan Cup we Wrocławiu, z którego również mamy nadzieję, przywiozą sporo medali - podsumowuje trener Boczniewicz.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA