POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Najbardziej kontrowersyjna inwestycja ostatnich lat? Delfinek w Kątach Wrocławskich otwarty

Uroczyste przecięcie wstęgi fot.: katywroclawskie.pl

W piątek 7 grudnia nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi, a przyszkolną pływalnię „Delfinek” oficjalnie można już uznać za otwartą.

Inwestycja, której efektem jest m. in. kryty basen o długości nieco ponad 16 metrów, śmiało można nazwać kontrowersyjną. Już na etapie planowania projekt poruszał mieszkańców, którzy wielokrotnie nazywali obiekt kałużą pod dachem. Całość przedsięwzięcia to jednak nie tylko niecka basenowa, a także jacuzzi i saunarium oraz przede wszystkim łącznik z budynkiem szkoły podstawowej, w którym znajdują się dodatkowe pomieszczenia lekcyjne.

W piątkowych uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich z burmistrzem Łukaszem Zbroszczykiem na czele, a także reprezentanci Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, generalnego inwestora, reprezentant marszałka Piotr Nowicki, starosta powiatu wrocławskiego Roman Potocki, miejscowy proboszcz oraz pracownicy basenu i uczniowie z rodzicami. – Spotkanie było okazją do wypróbowania basenu przez dzieci i młodzież szkolną. Szkoły pływackie zaprezentowały umiejętności swoich adeptów w różnych stylach pływackich. Grupa ratowników z Wodnej Służby Ratowniczej dała pokaz ratownictwa wodnego, a grupa dziewcząt przedstawiła piękny program artystyczny pływania synchronicznego – informują pracownicy magistratu.

– Do końca roku basen będzie ogólnodostępny. Zainteresowane osoby będą mogły z niego skorzystać za darmo. Zapraszamy wszystkich mieszkańców od soboty 8 grudnia br. od godz. 9.00. Jednocześnie informujemy, że w przypadku dużego zainteresowania będzie konieczność poczekania w kolejce – czytamy na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich.

pharom

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Najbardziej kontrowersyjna inwestycja ostatnich lat? Delfinek w Kątach Wrocławskich otwarty

  2018-12-11 16:28:36

  gość: ~Ryba w wodzie

  I hopla wszyscy do delfinka zaczynając od księdza:)

 • 2018-12-12 10:28:14

  gość: ~Olaf

  ostatnio dodany post

  Rzeczywiście "kałuża pod dachem"
  Teraz jest duże zainteresowanie basenami krytymi
  Baseny we wrocławiu czy pobliskiej środzie śl są pełne ludzi
  W kątach mamy kałuże za ogromne pieniadze w sumie tylko dla dzieci
  Szkoda bo duzo osob w ķątów i okolic nie musiałoby daleko jezdzic

REKLAMA