POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Joanna Szremska i Daniel Uszyński nowymi wiceprzewodniczącymi rady. Znamy też składy komisji stałych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

Pod koniec grudnia w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej odbyła się sesja Rady Powiatu.

W trakcie sesji radni powołali nową skarbnik Elżbietę Czarnotę. W porządku obrad były także punkty dotyczące wyborów do komisji stałych i nowych wiceprzewodniczących rady.

Brak chętnych

Najpierw przystąpiono do wyborów do komisji rewizyjnej. W dyskusji głos zabrał wicestarosta Sebastian Burdzy. - W imieniu klubu radnych Łączy nas Powiat, chciałbym zaproponować na stanowisko przewodniczącego panią radną Agnieszkę Wiatrzyk - powiedział wicestarosta. Radni jednogłośnie przyjęli tę kandydaturę. Na stanowisko wiceprzewodniczącego Sebastian Burdzy zgłosił radną Halinę Mikłę. 13 radnych było za, troje było przeciw a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Uchwały zostały podjęte. 

Jednak w tym punkcie obrad radni byli mało rozmowni. Wicestarosta zgłosił dwie kandydatury. Przy wyborze sekretarza komisji rewizyjnej nastała cisza. Przewodniczacy rady Artur Bogucki próbował zachęcić samorządowców do zgłaszana kandydatur. Chętnych jednak nie było, więc głos zabrała radczyni prawna. - Zgodnie ze zmienioną ustawą o samorządzie powiatowym, członkowie wszystkich klubów powinni mieć swoich przedstawicieli w komisji rewizyjnej. Państwo powinni zgłosić swoich przedstawicieli. Jeśli dobrowolnie państwo rezygnują ze swojego ustawowego uprawnienia, przewodniczący będzie zmuszony uznać, że rada zdecydowała inaczej niż mówi ustawa, i że kluby radnych rezygnują ze swojego uprawnienia dobrowolnie - skomentowała Joanna Haligowska.

W statucie rady w komisji rewizyjnej jest zapisany przewodniczący i dwóch członków. Jeśli nikt by się nie zdecydował objąć stanowisko sekretarza w komisji, radni musieliby zmienić statut. Ponieważ wciąż nie było chętnych, Artur Bogucki zwrócił się do radnego Mariusza Wojewódki, aby on dołączył do komisji. - Panie przewodniczący to jest wywieranie presji na mnie. Czuję się teraz przez pana naciskany. Odkąd jestem radnym, pracowałem w komisji budżetowej. W tej komisji się dobrze czuję. Dziękuję za propozycję - wyjaśnił radny Wojewódka. - Proszę się nie gniewać, to z sympatii pana wywołałem - odpowiedział Bogucki. Po tej wymianie zdań ogłoszono kilkunastominutową przerwę.

W jej trakcie radni mogli wpisać się na listę do pracy w poszczególnych komisjach. Chętnych nie było do komisji skarg, wniosków i petycji. W dalszym ciągu nikt też nie zgłosił się do pracy w komisji rewizyjnej. W tym momencie z prośbą do przewodniczącego zwrócił się wicestarosta Burdzy, aby ponownie spróbować wybrać sekretarza dla komisji rewizyjnej. Miałoby to polegać na imiennym zapytaniu każdego z radnych, czy chce być członkiem omawianej komisji. - Nasze obrady są nagrywane. I wasi i moi wybory na nie patrzą. Pozwólmy sobie współpracować i osiągnąć to, co zamierzaliśmy. Niezależnie od tego, w jakich koalicjach jesteśmy - mówił Artur Bogucki. Dopiero radna Judyta Partyka-Basa zgłosiła kandydaturę Honoraty Dulskiej. Za jej kandydaturą było 15 radnych, a 2 się wstrzymało.

Komisja Rewizyjna: przewodnicząca Agnieszka Wiatrzyk, zastępca Halina Mikła, sekretarz Honorata Dulska.

Komisja budżetowa: Daniel Uszyński, Janina Szremska, Małgorzata Rachwalska, Mariusz Wojewódka, Józef Chabraszewski, Grzegorz Pierzchalski, Jan Piotrowski, Sebastian Burdzy, Krzysztof Szałankiewicz, Honorata Dulska, Artur Bogucki.

Komisja Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej: Judyta Partyka-Basa, Marek Majerowski, Halina Mikła, Agnieszka Wiatrzyk, Czesław Kaczmarek i Sebastian Burdzy.

Komisja Gospodarki, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska: Maria Zachary, Grzegorz Pierzchalski, Jan Piotrowski i Czesław Kaczmarek.

Znamy nazwiska nowych wiceprzewodniczących

Na sesji radni wybrali spośród siebie dwie osoby, które przez najbliższe lata będą pełniły funkcje wiceprzewodniczących rady. Wicestarosta Sebastian Burdzy na kandydata zgłosił Joannę Szremską. Natomiast starosta Krzysztof Szałankiewicz na drugiego wiceprzewodniczącego zaproponował Daniela Uszyńskiego. Radni byli jednogłośni i przyjęli te kandydatury.

anbo

23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Joanna Szremska i Daniel Uszyński nowymi wiceprzewodniczącymi rady. Znamy też składy komisji stałych

    2019-01-03 17:03:34

    gość: ~uuu

    jak w powiecie dalej jest opieka społeczna to gratulacje czas zapoznać się z ustawa o pomocy społecznej ale cóż...nic dodac nic ująć jaka opieka taki powiat

  • 2019-01-03 17:04:58

    gość: ~ojtam

    @~uuu W PUNKT W PUNKT

  • 2019-01-03 18:47:02

    gość: ~gość

    A może tak szanowny panie starosto i pozostali radni zainteresować się drogami,my mieszkańcy powiatu wiemy, że jest zima i że powinno być ślisko na drogach powiatowych, chyba wystarczy tych zimowych atrakcji. Widzę , że niektórzy radni to powinni mieć etaty w komisjach, bo są prawie w każdej. Do roboty panowie.....

  • 2019-01-03 19:27:37

    gość: ~eee

    @~gość
    no co ty nie ma czasu na takie drobiazgi

  • 2019-01-03 19:43:06

    gość: ~z powiatu

    @~gość Przecie powiat zatrudnia speca od dróg, bo przecie tyle jest zajęcia dla niego.

  • 2019-01-03 20:23:46

    gość: ~Adam

    @~z powiatu
    Czekaja, żeby etetowego członka zarządu powołać i odciążyć wicestrostę Burdzego, bo on ma za dużo roboty?

  • 2019-01-03 21:18:03

    gość: ~z powiatu

    @~Adam No właśnie o nim mówię. Co jeszcze go nie zatrudnili?

  • 2019-01-04 08:21:16

    gość: ~Powiatowy

    @~z powiatu
    Podobno już jest! Ale brakło kasy na piasek, bo muszą pensję etatowemu wypłacić! Hahahahaha

  • 2019-01-04 12:12:45

    gość: ~extra pensja

    A o wynagrodzeniu starosty na sesji to nie było? Oglądałem sesje i max dostał..... za co? za miesiąc pracy?

  • 2019-01-04 12:39:02

    gość: ~Krystyna

    Teraz to już tylko lepiej będzie nasz etatowy inkasent przytuli okrągłą sumkę i wesprze ubogi powiat swą rozległą merytoryczną wiedzą. Co do śliskich dróg to jest teraz nowoczesna metoda posypywania ich w mroźne dni zimnym powietrzem, żeby już bardziej nie zamarzały.

  • 2019-01-04 22:43:58

    gość: ~JA

    Etatowy sprzedawczyk G. P. sprzedał powiat za ciepłą posadkę etatowego członka zarządu od utrzymania dróg. Tylko że jego wynagrodzenie pochłonie cały budżet roczny na piasek do posypywania dróg. Jeden dzień zimy a problemy że ho hoho

  • 2019-01-04 23:49:45

    gość: ~Guy

    Radni, komisje, wysoka rada...CYRK. ŚMIESZNI I STRASZNI powiatowi biorcy diet i decydenci. Robią z naszymi pieniędzmi co chcą a my możemy to sobie pooglądać. Wybraliście nas a teraz mamy was w dupie...

  • 2019-01-05 15:20:26

    gość: ~wkurzony

    pisałem o tym juz kilka razy-nie tylko na expresie ale i na Rolandzie, ale napiszę jeszcze raz...żeby zostac burmistrzem potrzeba ok.4000 głosów,aby zostac starostą wystarczy u nas jakies 300-400...aby tylko dostac mandat radnego...reszte juz załatwia kolesie,przydoooopasy,ludzie zalezni i pracobiorcy...to jest jakis chory ,paranoidalny układ w naszym powiecie...zauważącie to???to po co te wybory-lepiej ogłosic dozywotnio Burdzego i jego świtę łaskawie nam panującymi...
    ps.co do G.P to szkoda słow, aby sie nad jego "kompetencjami" i powierzchownościa pochylać...Układ Zamknięty w czystej postaci!!!jak go zmienić???kolejne zmarnowane 5 lat...w nowej radzie widzę tylko 3-4 kompetentne osoby,to m.inn.p.M.Zachary i p. A.Bogucki...

  • 2019-01-05 20:01:55

    gość: ~Janek

    @~wkurzony
    no niestety, uciąć im diety o połowę, ciekawe czy wtedy by się tak pchali do powiatu.
    Łatwa kasa, raz w miesiącu sesja, dietka plus komisja i ładnych parę złotych wpada
    ja głosowałem na kandydata kompetentnego ale bez układów, spoza poprzedniej i obecnie wybranej świty, chciałem zmian, a tu mamy to co było, zmiana kosmetyczna, dalej ten sam układ :-(

  • 2019-01-06 10:25:33

    gość: ~ja

    @~wkurzony ale jakie są zastrzeżenia do G.P. oprócz braku kompetencji, kwalifikacji? Jak sobie radził przez te 4 lata to chyba ocene widzieliśmy przy urnach gdzie dostał prawie 1000 głosów przecie sam sobie ich nie nadrukował. Wykształcenie to nie wszystko.

  • 2019-01-06 11:01:02

    gość: ~Zdzich

    @~ja Jak zrobił taki wynik, to powinien być starostą, a nie kolejnym do brania kasy.

  • 2019-01-06 11:44:08

    gość: ~Olaf

    @~Zdzich
    Zgadza się. Dostales poparcie to idz na staroste, nie chciales to nie bierz kasy za sztuczne stanowisko
    Szpitala nie ma bo nie ma kasy a tu nagle kasa jest
    Niech starosta i radni ze swoich pensji oddadza na nowe stanowisko

  • 2019-01-06 16:49:47

    gość: ~wkurzony

    @~ja...no,nie-ty tak na poważnie???..." ale jakie są zastrzeżenia do G.P. oprócz braku kompetencji, kwalifikacji? "...ja nie wymagam od tego inkasenta nic innego jak własnie kompetencji i kwalifikacji-JASNE!?

  • 2019-01-06 18:22:23

    gość: ~ja

    @~wkurzony no właśnie nie jasne bo można mieć kompetencje i kwalifikacje a być kiepskim zarządcą.

  • 2019-01-06 19:47:58

    gość: ~wkurzony

    @~ja...nie wiem, co ty rozumiesz pod pojęciem "kompetencje",w każdym razie ja rozumiem to również jako dobre zarządzanie...Teraz Jasne???

  • 2019-01-06 20:33:02

    gość: ~ja

    @~wkurzony tak jasne. jego zarzadzanie było dobre przez te 4 lata uwazam tak ja jak i ponad 900 innych.

  • 2019-01-08 20:34:32

    gość: ~oliwia

    @~wkurzony a w gminie ? nie lepiej .Też 5 lat zmarnowane

  • 2019-01-08 22:26:53

    gość: ~JA

    ostatnio dodany post

    @~oliwia
    Ale w gminie jest pierwszą kadencję więc czas na ocenę przyjedzie po przynajmniej dwóch latach. Zmarnowane to było ostanie 12 lat widać to po innych gminach ile zostało zrobione a ile u nas. I do tego ten dług ok 11 mln. Już nawet skarbniczka odchodząc do innej gminy powiedziała o konieczności spłaty długu co było odwleczone w czasie na 2020 rok. A jeżeli chodzi o G. P. to tylko dla kasy tam poszedł. Wyszło szydło z worka, że liczy się tylko układ jak mu zaoferowali Starostę i zrezygnował.