POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Dojdzie do zmiany oznakowania na obwodnicy w Miękini? Poseł Jaros podjął interwencje u marszałka

Spotkanie posła z wójtem fot.: Michał Jaros/FB

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Poseł Michał Jaros skierował pisma do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz do marszałka Cezarego Przybylskiego. Interwencje są efektem spotkania z wójtem.

W połowie grudnia poseł Michał Jaros spotkał się z wójtem gminy Miękinia Janem Marianem Grzegorczynem. O spotkaniu i gminie polityk napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym. - Gmina Miękinia jest w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia, a także na obszarze proponowanym jako metropolia wrocławska. Mieszkanki i mieszkańcy gminy skorzystaliby z utworzenia metropolii w postaci silniejszej współpracy z Wrocławiem, rozwojem transportu publicznego, infrastruktury, poprawy bezpieczeństwa, ale także innych inwestycji międzygminnych. Dlatego tak ważne jest przyjęcie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, złożonego przeze mnie projektu ustawy o Wrocławskim Związku Metropolitalnym - czytamy w komunikacie.

W dalszej części możemy przeczytać o współpracy obu samorządowców. - Będziemy współpracować z władzami gminy w rozwiązaniu takich problemów, jak poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Miękinia-Mrozów, montaż sygnalizacji świetlnej na DK94 w Krępicach, montaż oświetlenia i oznakowania na obwodnicy Miękini oraz budowy ronda w miejscowości Błonie w miejscu skrzyżowania drogi wojewódzkiej i krajowej - poinformował Jaros.

Na obwodnicy nowe oznakowanie, a na skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna

Polityk jeszcze w grudniu skierował dwa pisma. Jedno do marszałka Cezarego Przybylskiego dotyczące obwodnicy, a drugie do GDDKiA w sprawie montażu sygnalizacji świetlnej.

Obwodnica Miękini została otwarta we wrześniu. Stanowi jeden z fragmentów aglomeracyjnej obwodnicy Wrocławia, która ma połączyć drogę ekspresową S5 z autostradą A4. – Niestety, mimo że od otwarcia minęły zaledwie trzy miesiące, liczba wypadków i kolizji jest zatrważająca. W pobliżu skrzyżowania drogi relacji Miękinia-Mrozów z nową obwodnicą doszło już do 11 wypadków, z których jeden był śmiertelny – informuje poseł Michał Jaros.

W swoim piśmie poseł proponuje działania, które mogą zmniejszyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń. - Zmiana oznakowania oraz montaż oświetlenia pozwolą na zredukowanie liczby zajść, które stanowią zagrożenie dla użytkowników obwodnicy. Obecnie ustawione są tam znaki pionowe A-7 „ustąp pierwszeństwa”. Właściwe byłoby zastąpienie ich znakami B- 20 „stop”. Co więcej, jadąc wskazaną obwodnicą, nie sposób uniknąć wielu skrzyżowań, z których większość jest słabo oświetlona, a to stwarza zagrożenie - wyjaśnia poseł. – Wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn podkreśla konieczność wprowadzenia pewnych zmian na skrzyżowaniach obwodnicy Miękini z innymi drogami. Skierowałem w tej sprawie zapytania do Ministra Infrastruktury, w którym pytam, czy istnieje podstawa prawna dla wprowadzenia takich zmian oraz do Marszałka Województwa Dolnośląskiego, aby dowiedzieć się, czy istnieje możliwość realizacji takiej inwestycji – dodaje parlamentarzysta. 

Podczas spotkania wójta z posłem rozmawiano także o skrzyżowaniu na drodze krajowej nr 94 w pobliżu Krępic. Tam także dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. - Wśród nich niestety należy wymienić wypadki, z których część była śmiertelna - informuje poseł Michał Jaros.

Polityk skierował zapytanie do GDDKiA ws. montażu sygnalizacji świetlnej na niebezpiecznym skrzyżowaniu. – W związku z dużym znaczeniem komunikacyjnym opisywanego skrzyżowania, a także znaczną liczbą mających tam miejsce zdarzeń drogowych zasadne jest zamontowanie sygnalizacji świetlnej we wskazanej lokalizacji. Po spotkaniu z wójtem gminy Miękinia postanowiłem skierować zapytanie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Interesuje mnie, czy planuje się zamontowanie sygnalizacji świetlnej na owym niebezpiecznym skrzyżowaniu – tłumaczy poseł Michał Jaros.

anbo

15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dojdzie do zmiany oznakowania na obwodnicy w Miękini? Poseł Jaros podjął interwencje u marszałka

  2019-01-02 14:54:38

  gość: ~Piotr

  porobić odcinkowe pomiary prędkości i po temacie
  jadą ze Środy do Źródeł po 150 km /h
  na skrzyżowaniu z Juszczyna w stronę Kadłuba też jest bardzo niebezpiecznie

 • 2019-01-02 14:57:09

  gość: ~Mieszkaniec Mrozowa

  Bez sensu jest tam coś zmieniać jak ktoś nie umie jeździć to niech nie jeździ wcale, 50km/H jechać i nie wymuszać pierwszeństwa i bedzie dobrze. Dziwna interwencja i zupełnie nie potrzebna.

 • 2019-01-06 21:24:55

  gość: ~mieszkaniec mrozowa2

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkaniec Mrozowa Fajnie, że ci, co jadą obwodnicą jadą z przepisową prędkością, co?...

 • 2019-01-02 16:09:45

  gość: ~Adam

  Fotoradar odcinkowy i spowalniacze na wjazd na skrzyżowanie i po klopocie...

 • 2019-01-02 18:33:28

  gość: ~M B

  Czytajcie znaków i tyle tam nic nie potrzeba tylko rozwaga kierowców

 • 2019-01-02 19:10:35

  gość: ~Jestokej

  Zdecydowanie potrzeba oświetlenia na obwodnicy Miekini !

 • 2019-01-02 20:49:55

  gość: ~PL

  Ale po co? Niech się uczą znaków bambusy, niech się uczą!

 • 2019-01-02 22:34:33

  gość: ~potrzeba zmian

  Na etapie budowy tej drogi zgłaszane były uwagi dot. oświetlenia skrzyżowania. Nikt tego nie wziął pod uwagę. Poseł Jaros Ameryki nie odkrył, że potrzebna jest zmiana oznakowania. Ja to mówię od samego początku, że trzeba postawić znaki "stop" od strony Miękini i Mrozowa. Jaros to już chyba do wyborów się szykuje. A wójt to już sam nie wie z kim współpracować. Ciekawe co na to PiS i jego nowy kolega M. Wojewódka? Coś ta współpraca im się nie układa.

 • 2019-01-03 08:24:06

  gość: ~Mieszkaniec

  @~potrzeba zmian
  Marian ty zabierz te lampy z drogi w polach przed Kadłubem i przenieś na to skrzyżowanie.
  I jeszcze w centrum Miekini ( przy parkingu błotnym przy stacji ) możesz na przejściu dla pieszych postawić bo ciemno, a ludzie do pociągu chodzą.
  Tak Marian, ludzie pociągami jeżdżą, i tam jest ciemno a nie ty pola oświetlasz. Ja wiem że ty za prąd ze swoich nie płacisz tylko z Naszych gminnych to ci nie przeszkadza ale pomyś trochę. Szkoda prądu.

 • 2019-01-03 10:31:40

  gość: ~Kamas

  @~Mieszkaniec
  Przehechalen dziś pół gminy jadąc do pracy i co? Tylko większe wioski drogi posypane i widać było jakieś pługi a mniejsze się nie liczą bo na drogach lód i zero śladu sypanis czegokolwiek,ale przynajmniej obwodnicą jada zgodnie ze znakami a nie pędzą jak wariaty

 • 2019-01-03 17:07:06

  gość: ~lidka

  @~Mieszkaniec A TY NIE WIESZ ZE ZADEN INWESTOR NIE ZASZCZYCI NASZEJ GMINY SWOJA OBECNOSCIA JAK BEDZIE MIAL SZCZERE POLE I NIC WIECEJ...POCZYTAJ POCZYTAJ BO JAK WIDAC EFEKTY DAJE

 • 2019-01-03 19:16:33

  gość: ~Mieszkaniec

  @~lidka
  Marian, ty o mieszkańców zadbaj w końcu a nie o inwestorów, bo to mieszkańcy Ciebie wybrali a nie inwestorzy. Ścieżki rowerowe buduj a nie inwestorom tylko wszystko robisz. kiedyś CBS cie zapyta i co odpowiesz? że tak inwestorów lubisz a mieszkańców to masz gdzie ? Pan Poseł się nie śmieje ? że pole oświetlasz ? no chłopie daj spokój i nie kombinuj tu z komentarzami tylko lampy przenieś i będzie ok. Wstyd jak na stacje się idzie przez ten parking z błota z ciemnym przejściem. Nie marnuj prądu i Naszej kasy na oświetlanie pola.
  Posłuchaj czasami innych, nie masz monopolu na wiedzę i nawet tobie zdarzają się pomyłki. Pamiętaj pycha kroczy przed upadkiem. I jak ci ktoś dobrze radzi to posłuchaj a nie tu komentarze piszesz.

 • 2019-01-03 20:30:31

  gość: ~Michu

  @~potrzeba zmian
  Ty myślisz, że jak ktoś nie widzi obecnych znaków to zobaczy nagle znak STOP? Wolne żarty ;)

 • 2019-01-03 08:37:18

  gość: ~zava

  Wystarcza ronda budować bo tak sie buduje wszędzie jest bezpieczniej .... To jest planowanie za biurkiem kiedy jest możliwość wybudowania rond to oni maja to gdzieś

 • 2019-01-06 10:17:42

  gość: ~che

  @~zava

  Dokladnie nie sygnalizacjia bo to korki robi a .... ronda budowac

REKLAMA