POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Dzięki akcji społecznej obdarowali prezentami trzy domy dziecka

Dzieci odwiedził św. Mikołaj z prezentami fot.: Artur Młynarczyk

Po raz kolejny dzięki zaangazowaniu wielu osób udało się zorganizować zbiórkę prezentów dla podopiecznych z trzech domów dziecka.

To kolejna już tego typu akcja, która została zorganizowana na terenie naszego powiatu. Rozpoczął ją Artur Młynarczyk z Damianowa. Pod koniec listopada wspólnie z innymi osobami, ogłosił internetową zrzutkę pieniędzy na zakup prezentów dla podopiecznych trzech domów dziecka w Jaworze, Kątach Wrocławskich i Środzie Śląskiej.

20 grudnia zakupione i podarowane przez mieszkańców prezenty trafiły do dzieci. Wręczył je Artur ze św. Mikołajem, za którego przebrał się Ulli Schae. - Dzięki wspólnej zbiórce i zaangażowaniu wielu fajnych osób mamy finał akcji! W tym roku spełnimy marzenia dzieci z Jawora oraz odwiedzimy z prezentami i podarunkami dom w Środzie Śląskiej i Kątach Wrocławskich. Wielkie dzięki za to dla wszystkich, którzy się włączyli do pomysłu i dzięki temu przed świętami razem zrobiliśmy coś dobrego - opowiada Artur Młynarczyk. 

Z domu dziecka z Jawora 13 dzieci napisało listy do św. Mikołaja, gdzie opisały, o czym marzą. - Każde z nich dostało, to o czym napisało w liście. Oprócz tego prowadzona była zbiórka internetowa pieniędzy. Udało się za te pieniążki kupić wyjazd dzieci ze Środy Śląskiej na gokarty, a dzieci z Jawora otrzymały konsolę Xbox One z dwoma padami i grą Fifa 19. Dostały także słodycze, zabawki, ubrania - dodaje Artur.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA