POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Paliła się osobówka, a w jednym z zakładów ewakuowano pracowników [raport średzkich strażaków]

Pożar osobówki między Sikorzycami, a Świdnicą Polską fot.: OSP Rakoszyce

W ciągu ostatnich dni strażacy z terenu powiatu średzkiego interweniowali m.in. przy pożarze samochodu osobowego i kolizji.

6 stycznia po godz. 18 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego, który znajduje się na drodze polnej między Sikorzycami a Świdnicą Polską. - Pojazd był cały objęty ogniem. Nikogo w nim nie było, w pobliżu nie znajdował się także właściciel auta. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali prąd wody na płonący pojazd marki Volkswagen - informuje Dariusz Domaradzki rzecznik średzkiej straży pożarnej. Przyczyny pożaru nie ustalono. Straty oszacowano na około 2 tys. złotych.

Również w niedzielę około godz. 11.30 strażacy interweniowali przy pożarze śmieci w koszu na ulicy Flamandzkiej w Środzie Śląskiej. W sobotę 5 stycznia w Juszczynie paliła się sadza w kominie. Na miejsce zadysponowano straż, która ugasiła pożar.

3 stycznia około godz. 14 w jednym z zakładów przemysłowych na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pobliżu miejscowości Komorniki doszło do pożaru. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej. - W hali doszło do zapalenia instalacji nagrzewającej, która zamontowana była przy suficie. Powstało duże zadymienie. Pracownicy zostali ewakuowani. Pomieszczenie oddymiono i ugaszono urządzenie, które się paliło - wyjaśnia rzecznik straży.

W czwartek do stanowiska kierowania wpłynęło także zgłoszenie o poszkodowanym mężczyźnie, który potrzebuje pomocy. Z powodu braku wolnej karetki do 30-latka zadysponowano strażaków. Do zdarzenia doszło we Wrocisławicach. Mężczyzna uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Strażacy zabezpieczyli miejsce i udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podano także tlen. Po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego strażacy przekazali poszkodowanego.

Tego dnia około godz. 9 na drodze wojewódzkiej nr 346 w miejscowości Wilków Średzki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Honda. Pojazdy blokowały jezdnię, ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo. - W wyniku zderzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące autami. Udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy odłączyli także akumulatory w samochodach - informuje rzecznik. Straty oszacowano na około 6 tys. złotych. Zniszczeniu uległy przody pojazdów.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Paliła się osobówka, a w jednym z zakładów ewakuowano pracowników [raport średzkich strażaków]

  2019-01-11 09:34:42

  gość: ~Porządna obywatelka

  Ten samochód co sie palił między wioskami sikorzyce a Świdnica polska to auto nie jakiego PATRYKA ŁAWIKA! Niejednokrotnie widziałam jak wariował miejscowości Budziszów Sredzki. Jakiś czas temu tym autem była spowodowana kolizja ale auta nie znaleziono. Kierował nim podczas kolizji GRZEGORZ WALCZAK!

 • 2019-01-15 03:31:25

  gość: ~jasia

  @~Porządna obywatelka
  bravo ! zróbcie panstwo z tym porzadek a którys ma wogole uprawnienia do kierowania pojazdami w ruchu ladowym?

 • 2019-01-15 03:32:59

  gość: ~małgosia

  ostatnio dodany post

  @~jasia
  czy maja czy nie maja itak jezdza

REKLAMA