POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tak będą grać w powiecie średzkim

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Już w najbliższą niedzielę 13 stycznia w całej Polsce odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie średzkim imprezy będa trwać dwa dni.  

Tegoroczny cel finału to zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. - Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków - czytamy na stronie fundacji.

Sobotnia rozgrzewka przed finałem

W sobotę 12 stycznia w Przedmościu o godz. 9 rozpocznie się spotkanie dla fanów jazdy w terenie pod nazwą WOŚPowisko. To kolejna edycja tego wydarzenia, którego organizatorem jest Unia Przygody 4x4, Gmina Środa Śląska i Powiat Średzki.

Jazdy w terenie będą trwać do godzin popołudniowych. O godz. 16 mają rozpocząć się licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony na WOŚP. Zlot to jedna z bardziej widowiskowych imprez, która organizowana jest na początku roku.

Wielki finał w trzech gminach

W tym roku wydarzenia związane z WOŚP 13 stycznia odbędą się w gminie Malczyce, Miękinia i Kostomłoty.

W Malczycach od godz. 16 mieszkańcy będą mogli być w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie swój sztab będzie miał Hufiec ZHP Środa Śląska. Nie zabraknie występów przedszkolaków, pokazów tańców i koncertów. O godz. 15.27 ma zostać 'puszczone' serduszko do nieba, czyli balony wypełnione helem.

Finał będzie także w Kostomłotach w gminnym ośrodku kultury. Od godz. 15 na scenie będą występować dzieci m.in. grupa baletowa, ale i finaliści konkursu Mam Talent oraz grupa taneczna Jast. Nie zabraknie także licytacji.

W gminie Miękinia będą aż dwa sztaby w Miękini i Wilkszynie. Więcej o wydarzeniach w Wilkszynie pisaliśmy w osobnym artykule [link].

W stolicy gminy już od godz. 15 w hali widowiskowo-sportowej będą trwały atrakcje przygotowane dla mieszkańców: tańce integracyjne, karaoke, joga dla dzieci, dmuchańce, kawiarenka. Będzie też pokaz udzielania pierwszej pomocy. O godz. 17.45 rozpocznie się licytacja.

em

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tak będą grać w powiecie średzkim

  2019-01-10 11:05:50

  gość: ~Jaworzanka

  ...teraz więcej sponsorów na plakacie niż występów...
  Kiedys grały zespoły średzkie i artyście...eh te czasy

 • 2019-01-10 18:42:53

  gość: ~Z powiatu

  A może orkiestra na rzecz odbudowy szpitala w Środzie Śląskiej??? Sprzedać swój, wspierać obcych. Ot to polityka powiatowych.

 • 2019-01-11 10:50:22

  gość: ~Mieszkaniec gminy

  najgłupszy komentarz świadczy o tym co go pisał ......
  Co ma szczytny cel i fajna inicjatywa WOŚP do szpitala ?
  ale niektórzy chyba nawet tutaj nie mogą się pogodzić z przegraną

 • 2019-01-11 19:51:29

  gość: ~Jurij Owsienko

  ostatnio dodany post

  Wielka Orkiestra sprzedawania uranu Czeczenom

REKLAMA