POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Malczyc [foto+wideo]

Orszak Trzech Króli w Malczycach fot.: EMka.news

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Tradycyjnie 6 stycznia w Malczycach odbył się Orszak Trzech Króli. Po mszy świętej mieszkańcy przeszli ulicami Mickiewicza, 1-Maja i Pocztową na parking przy Traugutta.

Na przedzie orszaku jechali trzej królowie. Młodzież niosła kolorowe flagi, zaś mieszkańcy ozdobili głowy tradycyjnymi koronami. Po dotarciu na miejsce trzej królowie złożyli dary w malowniczej stajence. Następnie przyszedł czas na wspólne kolędowanie.

Dla wszystkich przybyłych nie zabrakło grzanego wina i herbaty, ciasta czy pieczonej przy ognisku kiełbaski. Najmłodszych cieszyła z pewnością żywa szopka.

WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z ORSZAKU DOSTĘPNE W GALERII.

EMka.news

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Malczyc [foto+wideo]

  2019-01-08 21:54:12

  gość: ~ekolog

  Wójt razem z oszałamiającą pierwszą damą zdj. nr 70 i "dworkami" - patrz galeria foto, doskonale bawił sie na placu a smród w powietrzu, ciągnący się od wyborów pochodzący z wysypiska, gdzie prawdopodobnie nocami przywożone i zakopywane są jakieś odpady roznosi się po całym Rusku i Malczycach. Co na to nowi radni? Znowu bezradni?

 • 2019-01-09 21:37:35

  gość: ~jurror

  Faktycznie Foto nr 70 zwala z nóg, ale smród faktycznie daje teraz wieczorami prawie codzienne. Co tam się dzieje? Ponoć wieczorami nawet opary unoszą się nad wysypiskiem! Świeża dostawa?

 • 2019-01-11 19:12:06

  gość: ~wędkarz z Malczyc

  ostatnio dodany post

  a co ciekawe jeden pan tam ryby wpuścił życzę powodzenia i smacznego dla wędkarzy ze Stowarzyszenia

REKLAMA