POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wybory sołeckie w gminie Środa Śląska. W Rakoszycach bez większych zmian [foto+video]

Wybory sołeckie w Rakoszycach fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

7 stycznia w średzkiej gminie ruszyły wybory sołeckie. Na pierwszy ogień poszła Gozdawa i Rakoszyce.

Zebranie wiejskie w Rakoszycach odbyło się w budynku szkoły podstawowej. Na sali zgromadzili się mieszkańcy wsi. Obecni byli także burmistrz Adam Ruciński, sołtys Władysław Błach, radny Leszek Maciejewski, sekretarz Andrzej Bielski oraz pracownicy Średzkiej Komunikacji Publicznej.

Przed samymi wyborami głos zabrał sołtys, który przygotował sprawozdanie z działalności jego i Rady Sołeckiej w minionej kadencji. Mówił m.in. o przebudowie drogi powiatowej i budowie ścieżki rowerowej, remontach ulic we wsi, doposażeniu placu zabaw, siłowni na boisku. W tej kadencji rozpoczęto także rewitalizację stawu przy cmentarzu. Inwestycja ma być zakończona w najbliższych miesiącach. Sołtys Błach mówił także o dobrej współpracy z gminą, powiatem, lokalną jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, drużyną piłkarską oraz innymi sołectwami.

Po sprawozdaniu przystąpiono do procedury wyborczej. Przy proponowaniu kandydatów na sołtysa był tylko jeden - dotychczasowy Władysław Błach. Mieszkańcy sami wołali, aby został sołtysem. Ponieważ nie było innych kandydatów, odbyło się głosowanie jawne. Jednogłośnie sołtysem na kolejne pięć lat został Władysław Błach, który od mieszkańców otrzymał owacje na stojąco. - Dziękuję za to poparcie. Motywuje to do dalszej pracy. Będę starał się, żeby podołać temu i żeby nasza miejscowość była coraz ładniejsza i coraz bardziej znacząca. Jesteśmy trzecią co do wielkości miejscowością. Myślę, że będzie dobrze, żebyśmy byli w tej czołówce, żeby coś się u nas działo i żeby inwestycje były. Najważniejsze, żeby nam wszystkim żyło się coraz lepiej - mówił po wygranej sołtys Błach.

Do Rady Sołeckiej wsi Rakoszyce zostali wybrani: Agnieszka Boczar, Judyta Partyka-Basa, Kamila Medyńska, Ryszard Przybylak i Józef Gad. - Gratuluję sołtysowie, paniom i panom z rady sołeckiej. Życzę wam wszystkim, żeby efekty wspólnej pracy, z moim, pana radnego i urzędników wsparciem, były dla państwa co najmniej tak satysfakcjonujące, jak w tej kadencji 2014-2018. Jeżeli tak będzie to faktycznie, będzie się tu żyło lepiej - podsumował burmistrz Adam Ruciński.

Harmonogram wyborów sołeckich w gminie Środa Śląska dostępny jest na naszym portalu.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA