POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Debiut Wilkszyna. W niedzielę po raz pierwszy będzie tam sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Uczestnicy sobotniego biegu dla WOŚP w Wilkszynie fot.: nakijezapraszamy.pl

Już w najbliższą niedzielę 13 stycznia w całej Polsce odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny cel finału to zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. - Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków - czytamy na stronie fundacji.

W Wilkszynie (gm. Miękinia) sztab będzie po raz pierwszy. Będzie tam kilka wolontariuszek, a najmłodsza ma 6 lat. Na niedzielę sztab przygotował wiele atrakcji dla mieszkańców. Działać będzie już od godz. 9 rano. Na świetlicy wiejskiej będzie możliwość przebadania za darmo słuchu, dzieciom będą malowane twarze, a o godz. 16 będzie gość wieczoru - Maciej Magic Janowski - żużlowiec Betard Sparty Wrocław. O dobrą muzykę zadba zespół Biesiadni, którzy zagrają o godz. 17. O godz. 20 zostanie puszczone światełko do nieba. - Przez cały dzień w sztabie będzie możliwość rejestracji potencjalnych dawców szpiku oraz komórek macierzystych dzięki fundacji DKMS - informuje Monika Szymanowska, szef sztabu w Wilkszynie. Tego dnia na orliku o godz. 13 będzie także bieg rekreacyjny. - Będzie też Off Road dla małych i dużych oraz możliwość zwiedzania wozu strażackiego dzięki OSP Brodno - dodaje szefowa sztabu.

To jednak nie wszystko. W ubiegłą sobotę w Wilkszynie odbył się bieg pn. "Policz się z cukrzycą" z grupą Na Kije Zapraszamy. Wzięło w nim udział kilkunastu mieszkańców.  - Mamy także puszki, które znajdują się u naszych partnerów m.in. w cukierni Yogi, stacji paliw Gazela, czy w delikatesach Kredens. Jest to nasz pierwszy w historii sztab WOŚP i jesteśmy ciekawi czy lokalna społeczność podzieli nasz entuzjazm i przyjdzie z nami "zagrać" - dodaje Monika.

Wydarzenie w Wilkszynie wspiera Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini.

anbo

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Debiut Wilkszyna. W niedzielę po raz pierwszy będzie tam sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  2019-01-09 08:09:46

  gość: ~Marta

  Świetna inicjatywa! tego własnie brakowało w naszej okolicy :) gratuluję pomysłodawcy! SIE MA!

 • 2019-01-10 20:52:43

  gość: ~Mieszkaniec

  To już gmina Miękinia nie ma swojej straży?

 • 2019-01-10 22:52:32

  gość: ~hmm

  @~Mieszkaniec
  Ma, ale jak widać do pięt nie dorasta tym z gminy Środa Śląska lahahha

 • 2019-01-10 20:53:02

  gość: ~Mieszkaniec

  To już gmina Miękinia nie ma swojej straży?

 • 2019-01-11 15:34:38

  gość: ~LG

  ostatnio dodany post

  OSP Brodno odzial Wilkszyn. Gmina Środa Śląska się powiększa.

REKLAMA