POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

CBA w ratuszu. Kontrola dotyczy rewitalizacji Rynku Dolnego w Środzie Śląskiej

Zdjęcie ilustracyjne fot.: UM Środa Śląska

19 grudnia Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu wszczęła kontrolę w zakresie przestrzegania przez gminę Środa Śląska procedur.

Chodzi o realizację decyzji związanych z przygotowaniem i realizowaniem inwestycji „Rewitalizacja Runku Dolnego w Środzie Śląskiej w latach 2016-2018” o wartości ponad 1,3 mln złotych. - Jej celem jest weryfikacja poprawności decyzji i działań podejmowanych przez osoby odpowiedzialne z ramienia Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej za przygotowanie i realizację tej inwestycji budowlanej. Kontrolerzy CBA zbadają, czy w związku z udzieleniem zamówienia publicznego na rewitalizację Rynku Dolnego w Środzie Śląskiej wprowadzone do umowy istotne zmiany, powodujące wzrost kosztów inwestycji o blisko 200 tys. złotych, są zgodne z przepisami prawa - informuje biuro prasowe CBA. Zakończenie kontroli zaplanowano na 19 marca.

Przypomnijmy, że inwestycja rewitalizacji rynku rozpoczęła się w 2017 roku i trwała kilka miesięcy. Obszar, który został przebudowany, zaczyna się od drogi przy straży miejskiej po wjazd na plac Solny. Z centrum zniknęła fontanna z "aniołkiem", ceglane murki i wierzba. Plac został zrównany z ziemią, a na jego miejscu powstała nowa fontanna, siedziska i rośliny. Rynek częściowo został też wyłączony z ruchu samochodowego.

em24.pl

24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • CBA w ratuszu. Kontrola dotyczy rewitalizacji Rynku Dolnego w Środzie Śląskiej

    2019-01-09 09:06:13

    gość: ~Malczyczanin

    A kiedy kontrola w Malczycach historycznej inwestycji oczyszczalni??? Za JEDYNE 30 milionów???

  • 2019-01-09 21:33:10

    gość: ~obserwator

    Kontrola stopnia wodnego Malczyce powinna być budują go 20 lat i końca nie widać dają kasę to można ściemniać

  • 2019-01-09 09:14:14

    gość: ~Nie zgadnę

    Niech zgadnę, wszystkie podpierdzielenia do CBS prokuratury itp prowadzi Pan BK i PB. HEHE żal

  • 2019-01-09 09:26:34

    gość: ~Zibi

    @~Nie zgadnę
    Takie kontrolę są przeprowadzane Z URZĘDU, pajacu.

  • 2019-01-09 09:58:28

    gość: ~Ggg

    @~Zibi
    A może ktoś wyrzucony z pracy

  • 2019-01-09 10:24:24

    gość: ~Wyborca

    Po komentarzach od razu widzę że pisze je w większości sam LORD. Obrażony że ktoś chce coś sprawdzać! O sprawie pisze RMF24 link: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-cba-w-urzedzie-miasta-w-srodzie-slaskiej,nId,2774067

    TO jak z wyborami tłumaczenie w stylu "na parę głosów to można oszukać"

    Ja proponuje Panom z CBA zainteresować się niszczejącymi fundamentami osiedla socjalnego, utratą działki wartościowej na rzecz kiepskiej pod nazwą ZAMIANA DZIAŁEK POD KOMENDĘ POLICJI, tylko komendy brak!! A może jeszcze z inkubatora by coś wykluli - np niegospodarność!!!

  • 2019-01-09 10:32:51

    gość: ~alternatywna rzeczywistość

    @~Wyborca
    Ja jeszcze proponuję sprawdzenie całej sprawy terenu po CocaColi - hinduska firma, sprzedaż terenu, zmiana planu zagospodarowania terenu, czy dziwna decyzja o odmowie wydania decyzji. A i jeszcze północna obwodnica Środy Śląskiej i zatwierdzone podziały działek przed wyborami przy planowanym przebiegu drogi, o których się mówi w mieście.

  • 2019-01-09 10:58:46

    gość: ~Janek

    Niech przy okazji sprawdzą jak powiat pozbawił nas szpitala

  • 2019-01-09 11:32:47

    gość: ~władysław

    @~Janek
    Sprawdzali.Stwierdzili że prawie 2 miliony powiat stracił i cała robota poszła do kosza.Nabywca był za mocny chociaż teraz siedzi ale za inne przekręty

  • 2019-01-09 11:28:48

    gość: ~ara

    A kiedy kontrola w ,,Średzkiej Wodzie '' spółce gminnej która Gmina tak chętnie dofinansowuje kosztem świetlic wiejskich , i która nie potraf rozliczyć się z inwestycji i wydanych pieniędzy ?
    Tam dopiero CBA miałoby co robić . A może sprawdzić jeszcze bezprzetargową sprzedaż mieszkań na rzecz rodziny włodarzy ?

  • 2019-01-09 21:00:51

    gość: ~By

    @~ara
    Ara to papuga która powtarza słowa nie mając pojęcia co one znaczą! Masz kwity pokaż a nie pieprz głupot!

  • 2019-01-09 13:53:52

    gość: ~upolitycznienie wszystkiego

    Burmistrz stara się szukać wyjaśnienia w upolitycznieniu wszystkiego. Jadnak brak w tym logiki a wyjaśnienie UM jest pełne kłamstw i spekulacji. Po co po przegraniu wyborów opozycja a zwłaszcza poprzedni burmistrz mieli by podgrzewać atmosferę? nie lepiej dla nich byłoby zrobić skandal z CBA przed wyborami? Doskonale pamiętam wstrzymane prace na rynku ze względu na wodotryski, które nie podobały się burmistrzowi. Teraz winę Pan burmistrz próbuje zwalić na byłego pracownika jednak wszyscy wiedza kto przy tej inwestycji był Decydentem. Oj widać że grunt pod nogami burmistrza się pali a to dopiero początek góry lodowej:(

  • 2019-01-09 23:36:29

    gość: ~rex

    Mozę i byłoby lepiej przed wyborami ale BK byl pewny ze wygra wybory lub wejdzie do II tury i sie srodze zawiódł, yyyyyyyy

  • 2019-01-09 18:05:34

    gość: ~Tomek

    kto rządzi ten ponosi odpowiedzialność i wszystko na ten temat

  • 2019-01-09 20:54:24

    gość: ~Marcin

    kontrolę w ,,Średzkiej Wodzie '' spółce gminnej, zgodnie z prawem , powinni sprawować urzędnicy gminni, a jak nie to, będą odpowiadać .Patrz na komisje sejmowe.

  • 2019-01-09 21:05:04

    gość: ~By

    @~Marcin
    A co do rynku ma "Średzka Woda"!?

  • 2019-01-11 10:57:02

    gość: ~Marcin

    @~By
    Nić nie rozumiesz to nie pisz!

  • 2019-01-09 21:01:59

    gość: ~Mieszkaniec

    No to sobie Lord pomnik z wodotryskiem postawił. Tryskało słabo to dopłacił i tryska jak trzeba, a kasa nie gra tu roli przecież to pieniądze publiczne. CBA powinno ga zamknąć za niegospodarność, za te jego płatne ogłaszenia, w stylu: to nie ja to pracownik!! Z tą tryskawką to się nie wywinie, bo wszyscy wiedzą komu wytrysk wodny nie pasował.

  • 2019-01-09 22:12:32

    gość: ~Janek

    Widocznie wynika to z kompleksów LORDA, w końcu to płytki i mały człowieczek - manipulant wbijający wszystkim mieszkańcom do głowy publikowanymi w lokalnych gazetach lub forach internetowych, że wszystkie wpadki których z każdym miesiącem jest coraz więcej, że to nie jego wina,a pracowników którzy według niego są wszystkiemu winni. "On tylko stoi z boku" i oczywiście tylko rekomenduje. Burmistrzem nie jest się dożywotnio, a aktualni koledzy bardzo szybko przestaną być kolegami i przyjaciółmi jak już LORD nie będzie już Lordem, a jedynie małym śmiesznym krasnalem.

  • 2019-01-09 23:38:47

    gość: ~janek

    @~Janek Ale masz jad żmijowy w sobie, aż kipi ten jad z ciebie, nic tego dobrego dla ciebie nie będzie

  • 2019-01-10 09:35:27

    gość: ~Widz

    LORD CORAZ SŁYNNIEJSZY informacje w tvp
    https://www.tvp.info/40773956/cba-w-urzedzie-miasta-w-srodzie-slaskiej

  • 2019-01-12 08:05:45

    gość: ~Ja

    Nareszcie zaczął ktoś sprawdzać ta gminę wiecznie nic nie wiedzą sam wyjaśnię kilka spraw które nie są korzystne dla mieszkańców i zgłosze to do odpowiedniego ministerstwa

  • 2019-01-16 19:21:16

    gość: ~Ja

    Uchwały rady prawie połowa jest nie korzystna dla mieszkańców co jest nie zgodne to tez trzeba sprawdzić lub zaskarżyć tak nie może być a widać ze w gminie wszyscy latają jak ze sraczka majty pelne

  • 2019-01-17 11:06:17

    gość: ~111

    ostatnio dodany post

    " JA" pisze "Uchwały rady prawie połowa jest nie korzystna dla mieszkańców co jest nie zgodne". Szanowny kolego/koleżanko, a może tak więcej konkretów odnośnie tych niekorzystnych uchwał ? Do jakich uchwał masz zastrzeżenia, uwagi itp.?