POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Jutro policjanci będą prowadzić kontrole na średzkich drogach

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

12 stycznia średzcy policjanci będą prowadzić na drogach powiatu średzkiego kontrole pn. Alkohol i narkotyki.

Każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce wtedy, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej kondycji i zdolni do prowadzenia pojazdu.

Dlatego, jeżeli wczoraj piłeś alkohol, to dziś nie wsiadaj za kierownicę!

Rozpoczynając podróż samochodem nie zapominaj o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Przypomnij o tym wszystkim pasażerom i oczywiście nie zapominaj o najmłodszych. Dzieci powinny być przewożone w fotelikach i innych urządzeniach bezpieczeństwa przeznaczonych tylko dla nich, również z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

Zapamiętaj:

  • jeżeli wybierasz się na imprezę, na której będzie serwowany alkohol zastanów się, czy nie lepiej zostawić samochód w domu,
  • nie wyśmiewaj się z niepijących, nie nakłaniaj ich do picia, nie namawiaj kierowców do picia toastów,
  • jeśli jesteś gospodarzem przyjęcia, na którym serwowany jest alkohol zadbaj o bezpieczny powrót zmotoryzowanych gości lub zapewnij im nocleg,
  • jeśli jesteś pasażerem, nigdy nie wsiadaj do samochodu z kierowcą, który pił alkohol, powstrzymaj go żeby nie prowadził pojazdu.

em24.pl/KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA