POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Ranking Perspektywy 2019. Średzkie technikum w pierwszej piątce na Dolnym Śląsku

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

Miesięcznik Perspektywy opublikował ranking najlepszych liceów i techników w kraju. Wysoko uplasowała się średzka szkoła.

Ranking liceów przygotowywany jest na podstawie trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Wśród szkół technicznych czwartym kryterium jest jeszcze egzamin zawodowy.

W tym roku tytuł najlepszego liceum utrzymało warszawskie XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica. Na drugim miejscu uplasowało się XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina. Trzecie miejsce zajęło V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie. W tym roku w rankingu nie znalazło się średzkie liceum ogólnokształcące.

Wśród techników najlepsze okazało się warszawskie Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1. Drugie miejsce zajęło Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności z Krakowa, a trzecie - Technikum nr 7 w ZSE-M z Nowego Sącza. Najlepszym dolnośląskim technikum w tym zestawieniu ponownie jest Technikum nr 10 w Elektronicznych Zakładach Naukowych z Wrocławia

Wysokie piąte miejsce w województwie (na 50 szkół) i 193. w kraju (na 500 szkół ujętych w rankingu) zajmuje Technikum nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śląskiej (58.11 proc.). Szkoła otrzymała znak jakości w postaci „Srebrnej szkoły”. W porównaniu z rankingiem za 2018 rok, średzkie technikum znajduję się o dwie pozycje wyżej w rankingu dolnośląskim. W zestawieniu maturalnym techników, średzka szkoła znalazła się na 229 pozycji z wynikiem 42.06 proc.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA