POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Spokojny tydzień strażaków. Gasili pożary sadzy i pomogli wyciągnąć karetkę, która ugrzęzła

Pożar sadzy w kominie w Mrozowie fot.: OSP Miękinia

W ciągu ostatnich dni średzcy strażacy byli dysponowani do dwóch pożarów sadzy w kominie.

To stosunkowo spokojny tydzień dla strażaków z powiatu średzkiego. 10 stycznia około godz. 19.30 zostali wezwani do Malczyc, gdzie w budynku wielorodzinnym na ul. Traugutta paliła się sadza w kominie. - Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wygaszono palący się opał w piecu i przy użyciu drabiny wsypali do wylotu kominowego piasek. Sadzę strącono, a pożar ugaszono - wyjaśnia Dariusz Domaradzki rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Do podobnej sytuacji doszło 9 stycznia na terenie gminy Miękinia. Kilka minut po godz. 7 strażacy zostali zadysponowani do Mrozowa, gdzie w budynku jednorodzinnym zapaliła się sadza w kominie. - Zadymione było poddasze domu. Wygaszono w kominku. Pożar ugaszono, oddymiono pomieszczenie i wykonano pomiary. W wyniku zdarzenia doszło do pęknięcia w przewodzie kominowym na poddaszu - informuje rzecznik.

8 stycznia około godz. 6 we Wróblowicach na drodze polnej ugrzęzła karetka pogotowia ratunkowego, która została wezwana na pomoc do chorej osoby. O pomoc zwrócono się do strażaków. Zadysponowano dwa zastępy. Pojazd udało się wyciągnąć z grzęzawiska.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA