POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Silny wiatr powalił drzewa. Strażacy interweniowali też przy pożarze ciężarówki na A4

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Przez silny wiatr w kilku miejscowościach powalone były drzewa i gałęzie. Drogi były zablokowane.

14 stycznia średzcy strażacy w ciągu kilku godzin kilka razy wyjeżdżali do powalonych przez silny wiatr drzew. W Zaborze Wielkim były to gałęzie na jezdni. Na drodze relacji Kostomłoty-Jarząbkowice i w Chmielowie przejazd blokowały powalone drzewa. Do podobnej sytuacji doszło także w Środzie Śląskiej na ulicy Wierzbowej, gdzie drzewo przewróciło się na linię energetyczną. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, pocięli konary i odblokowali drogi.

Także w poniedziałek średzcy strażacy wyjechali do zdarzenia w Chmielowie (gm. Kostomłoty). Ze zgłoszenia wynikało, że jest zadymienie w budynku mieszkalnym. - Po dojeździe na miejsce zdarzenia nie stwierdzono, żeby paliła się sadza w kominie. Do zadymienia prawdopodobnie doszło na skutek nieszczelności przewodu kominowego. Wykonano pomiary, które wykazały niewielka ilość obecności tlenku węgla - informuje rzecznik Dariusz Domaradzki z Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. Kolejne pomiary nie wykazały obecności tlenku węgla.

14 stycznia na autostradzie A4 w pobliżu zjazdu na Strzegom (pow. jaworski) w ciężarówce zapaliły się hamulce. Do pożaru zadysponowano zastępy z powiatu jaworskiego. Do pomocy wezwano także jednostki z terenu powiatu średzkiego, które znajdowały się najbliżej miejsca zdarzenia - OSP Ujazd Górny i Pichorowice.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA