POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Będą dwa nowe zbiorniki w Błoniach i Wilkszynie. Ten we Wróblowicach zostanie przebudowany

Zdjęcie ilustracyjne fot.: gm

Zakończyło się postępowanie przetargowe obejmujące drugi etap projektu dofinansowanego ze środków unijnych dotyczącego zbiorników retencyjnych w gminie Miękinia.

W ramach zadania zostaną wybudowane dwa nowe zbiorniki retencyjne w miejscowościach Błonie i Wilkszyn, a istniejący zbiornik we Wróblowicach zostanie przebudowany. - Przebudową zbiornika we Wróblowicach i budową nowego zbiornika w Wilkszynie zajmie się firma KERIM, która w pierwszym etapie realizacji projektu przebudowała już zbiorniki w Gałowie i Łowęcicach. Obecnie wartość nowo zawartych kontraktów z wybranym wykonawcą opiewa łącznie na kwotę 279 800 złotych. Budowy nowego zbiornika w Błoniu podejmie się firma Globistic ze Strzelina. Wartość zawartego kontraktu to kwota 622 618,47 złotych - informują pracownicy gminy.

Prace budowlane mają zakończyć się w maju.

em

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Będą dwa nowe zbiorniki w Błoniach i Wilkszynie. Ten we Wróblowicach zostanie przebudowany

  2019-01-30 14:24:54

  gość: ~Błonie

  w Błoniach będą budować nowy zbiornik a mieszkańcy dalej nie mają świetlicy żeby się gdziekolwiek spotkać

 • 2019-01-30 17:58:48

  gość: ~Elektorat pis

  @~Błonie
  Weźcie się nieroby za robotę, a nie szukacie kolejnego miejsca żeby siedzieć i plotkować. Pegeruski, podwórka swoje posprzatajcie bo brud i smród. PiS rozpuscił patologie do reszty.

 • 2019-02-01 21:48:31

  gość: ~felix

  ostatnio dodany post

  Jak to w końcu jest - miejscowość Błonie, to nie powinno być w Błoniu?? No chyba, że to jakiś wyjątek i prasa lepiej wie...

REKLAMA