POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Poseł Michał Jaros interweniuje u marszałka i w ministerstwie w sprawie budowy ronda w Błoniach

Poseł Michał Jaros przy DK 94 w błoniach fot.: Michał Jaros/FB

To już kolejny raz, kiedy polityk głośno mówi o problemach, z jakimi borykają się gminy z powiatu średzkiego. Interweniował już w gminie Malczyce i Miękinia.

W Malczycach Michał Jaros spotkał się z wójtem Piotrem Frankowskim. Poseł zadeklarował wówczas wsparcie dla wójta przy budowie obwodnicy w Chełmie oraz przy innych ważnych dla gminy inwestycji.

Ostatnia obecność Jarosa w gminie Miękinia nie jego pierwszą. Już wcześniej spotykał się z wójtem Janem Marianem Grzegorczynem m.in. w sprawie zmiany oznakowania na obwodnicy Miękini. Będziemy współpracować z władzami gminy w rozwiązaniu takich problemów, jak poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Miękinia-Mrozów, montaż sygnalizacji świetlnej na DK94 w Krępicach, montaż oświetlenia i oznakowania na obwodnicy Miękini oraz budowy ronda w miejscowości Błonie w miejscu skrzyżowania drogi wojewódzkiej i krajowej - informował wówczas Michał Jaros.

Wniosek o budowę ronda

29 stycznia na profilu na portalu społecznościowym polityk opublikował informację o jego interwencji u marszałka właśnie ws. budowy ronda. - Otwarta w ubiegłym roku obwodnica gminy Miękinia ma w przyszłości stać się częścią aglomeracyjnej obwodnicy Wrocławia. Niestety, od jej otwarcia doszło już do 12 wypadków, w tym do jednego ze skutkiem śmiertelnym. Stężenie ruchu na obwodnicy będzie wzrastać, bowiem od skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z drogą wojewódzką nr 340 w przyszłości planowana jest realizacja kolejnej części inwestycji, w postaci budowy drogi łączącej skrzyżowanie drogi krajowej nr 94 z autostradą A4 - informuje poseł Michał Jaros.

Polityk skierował dwa pisma: jeden z nich do Cezarego Przybylskiego marszałka województwa dolnośląskiego oraz do Andrzeja Adamczyka ministra infrastruktury. W nich pyta, czy jest w planach budowa ronda oraz, czy prowadzone są lub będą rozmowy z gminą Miękinia ws. tej inwestycji. Ostatnią poruszoną kwestią jest partycypowanie w kosztach.

Poseł będzie też wsparciem dla pozostałych gmin?

Michał Jaros podjął współpracę z dwoma gminami z powiatu średzkiego. - N​ie ukrywam, że zawsze chwaliłem sobie ​wieloletnią ​współpracę z wójtem Janem Marianem Grzegorczynem i wójtem Piotrem Frankowskim. Nigdy ​też ​nie odmawiam wsparcia, gdy zgłaszają się do mnie samorządowcy. Efektem jest choćby skuteczne zabieganie o budowę obwodnicy Miękini, gdzie konsekwentnie wspierałem władze samorządowe gminy. Jeśli otrzymam zaproszenie od włodarzy innych gmin z powiatu średzkiego, to na pewno ich odwiedzę i tak samo, jak ​na przykład ​w Miękini czy Malczycach, będę starał się pomóc ​choćby poprzez ​​interwencje w odpowiednich instytucjach​, ale też na wszystkie możliwe sposoby​- wyjaśnia poseł. 

Polityk do samorządów z obszaru metropolii wrocławskiej dojeżdża pociągami. - Rozmawiam o idei Wrocławskiego Związku Metropolitalnego, ale także o problemach mieszkanek i mieszkańców poszczególnych gmin, z którymi muszą zmagać się na co dzień oraz o formie pomocy z mojej strony i pomysłach na rozwiązanie tych problemów - dodaje.

Poseł przygotowuje się do startu w wyborach do europarlamentu?

W ubiegłym roku Michał Jaros złożył projekt ustawy o Wrocławskim Związku Metropolitalnym, tworzącym metropolię wrocławską, czyli związek samorządnych i niezależnych gmin z obszaru dookoła Wrocławia, który otrzymywałby rocznie 5 proc. podatku PIT wyliczanego na podstawie liczby ludności za rok poprzedni. - Co istotne, środki, o których mowa byłyby przekazywane z puli środków rządowych, co oznacza dodatkowe ponad 200 milionów złotych na wspólne zadania międzygminne m.in.: w obszarze walki z korkami, rozwoju transportu publicznego, zwiększania siatki połączeń komunikacyjnych czy też inwestycje infrastrukturalne. Sejm RP przyjął w tej kadencji ustawę o Górnośląskim Związku Metropolitalnym, tworzącym górnośląsko-zagłębiowską metropolię, jednocześnie uchylając ustawę umożliwiającą powoływanie metropolii w innych miejscach Polski, w tym we Wrocławiu, Krakowie czy Poznaniu - tłumaczy poseł.

Czy duża aktywność polityka może być rozpoczęciem jego kampanii do wyborów do europarlamentu? - Jeśli chodzi o nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego, to ​już dziś ​mogę śmiało zapewnić, że nie będę w nich startować, natomiast na pewno będę w nie zaangażowany jako Poseł na Sejm RP - mówi Michał Jaros.

anbo

16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Poseł Michał Jaros interweniuje u marszałka i w ministerstwie w sprawie budowy ronda w Błoniach

  2019-01-30 12:44:29

  gość: ~Podatnik

  Jak ktoś nie potrafi jeździć to niech nie jeździ wcale... niech poseł wydaje na co innego pieniądze a nie niepotrzebne rzeczy...

 • 2019-01-30 13:07:56

  gość: ~wyborca

  Poseł Jaros już raz pomagał mieszkancom gminy,ale w zbieraniu dla siebie poparcia..........!

 • 2019-01-30 16:48:33

  gość: ~gość

  Wydaje mi się, że takie rzeczy można zarzucać parlamentarzystom, którzy większość czasu nic nie robią, nie interweniują,a budzą się jedynie przed wyborami. Patrząc jednak na działania tego Pana Jarosa, to ten człowiek cały czas działa.

 • 2019-01-30 13:26:36

  gość: ~Olo

  Po co ja się pytam, po co???

 • 2019-01-30 13:27:00

  gość: ~wyborca

  Jak ja uwielbiam lata wyborcze. Wtedy wyłażą z nor wszyscy, którzy będą się ubiegać o mandaty. Najbliższe wybory - do parlamentu europejskiego/

 • 2019-01-30 14:50:37

  gość: ~asa

  @~wyborca
  he he co racja to racja....

  Jest tam niebezpiecznie...przydałby się porządny zjazd w lewo prosto i prawo

 • 2019-01-30 15:56:01

  gość: ~Mieszkaniec

  @~asa
  A co powiesz o krzyzówce
  JUSZCZYN- KADŁUB ?
  Wiesz ile tam ludzi Zginąło?

 • 2019-01-30 16:37:07

  gość: ~Zane

  I bardzo dobrze, że Pan Poseł przyjeżdża i dba o sprawy naszej gminy. Chwała mu za to!

 • 2019-01-30 16:38:16

  gość: ~wyborca

  w końcu jakiemuś politykowi chciało się ruszyć i nam pomóc. Świetna robota Panie Pośle Jaros!

 • 2019-01-30 16:40:47

  gość: ~Katarzyna

  Pan Poseł nie dość że pracowity, odpowiedzialny i konsekwentny to jeszcze bardzo przystojny! Potrzeba nam więcej takich ludzi w polityce!

 • 2019-01-30 16:44:36

  gość: ~mieszkaniecmiekini

  Super, szanuje chłopa, jako jeden z niewielu coś robi w naszych tematach!

 • 2019-01-30 16:46:41

  gość: ~uczciwy

  Jezu ludzie czytać nie potraficie? Powiedział nie będę startował. Jaros działa dla nas od lat i pozostaje w dobrych kontaktach z wójtem, wystarczy poszperać w internecie… Uczciwy facet, rzadkość w polityce!

 • 2019-01-30 16:50:05

  gość: ~gość

  Kojarzę Jarosa. Fajnie, że działa szeroko.

 • 2019-01-30 16:50:37

  gość: ~LOGIKA

  Budowa ronda czy łącznika nie zwiększy przepustowości drogi n94 i wjazdu do Wrocławia.Mieszkańcy pobliskich gmin myślą ,że podłączenie się do drogi nr 94 rozwiąże ich problem komunikacyjny.

 • 2019-01-30 18:28:33

  gość: ~to ja

  ale się ktoś napracował w 14 minut aż osiem pozytywnych komentarzy, a tak na marginesie Pan poseł już wie z jakiego ugrupowania będzie startował ?

 • 2019-02-01 21:33:42

  gość: ~dyrdyr

  ostatnio dodany post

  To my, z gminy Malczyce poprosimy jeszcze grzecznie posła (oprócz obwodnicy Chełma oczywiście) o rondo na dk 94 w Wilczkowie, jest tam dość miejsca na nie...

REKLAMA