POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

To oni są autorami zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego

Wręczenie dyplomów dla autorów projektów fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W 2018 roku została ogłoszona kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. O wygraną rywalizowało 12 projektów z czego 7 dotyczyło obszarów wiejskich.

30 stycznia na sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej odbyło się oficjalne wręczenie dylopmów dla autorów wygranych projektów. Przypomnijmy, że największą liczbę głosów, a tym samym pierwsze miejsce w obszarze miejskim zajął projekt pn. „Budowa Skateparku w Środzie Śląskiej”. Zrealizowanie tego projektu wyniesie 99 tys. złotych. Drugie miejsce zdobył projekt pn. „Kreatywny plac zabaw”. Koszty tej inwestycji to również 99 tys. złotych.

Projekt „Frajdolandia – czyli frajda dla dzieci" w postaci zmodernizowanego placu zabaw w Przedmościu zdobył pierwsze miejsce w zadaniach w obszarze wiejskim i będzie kosztował 95,5 tys. złotych. Ostatni projekt, który wygrał to „Aktywne Jaśkowice” w Szczepanowie. Budowa tego placu zabaw to koszt około 54 tys. złotych.

Za projekt budowy skateparku w mieście gratulacje odebrał Norbert Jakubiak oraz Mateusz Kopała. Drugie miejsce uzyskał projekt Arkadiusza Gruszczyńskiego - „Kreatywny Plac Zabaw”. Za plac zabaw w Przedmościu odpowiada Sabina Wereszczyńska, a za plac w Szczepanowie Kamila Lesiw-GłowackaKatarzyna Lipińska. Wszyscy otrzymali pamiatkowe dyplomy od burmistrza Adama Rucińskiego i koordynatora projektu Rafała Ratuszniaka.

anbo

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • To oni są autorami zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego

  2019-01-31 13:48:49

  gość: ~Alina

  Parkingów, parkingów brak (coraz więcej aut) i zrobić coś z ruchem lub ŚKP bo nie da przejechać przez miasto.

 • 2019-01-31 21:38:41

  gość: ~miki

  Wg. średzkiego BIP-u , Przedmoście liczy 315 mieszkańców a nie 340 jak twierdzi Przew. Kryciński a na budżet głosowało 297 osób. Cóż za miażdżąca ilość! Normalnie wioska cudów.

 • 2019-02-02 09:22:27

  gość: ~dawid

  @~miki
  jak się łazi po wiosce i prosi o głosy to takie cuda mają miejsce :D

 • 2019-02-01 10:25:22

  gość: ~jakataka

  Widac ze promocja swojakow trwa..

 • 2019-02-03 15:01:52

  gość: ~Miro

  ostatnio dodany post

  Panie Burmistrzu a kiedy zostanie skończony parking koło poczty. Miał być sukces a już po dwóch miesiącach są dziury w asfalcie. To kolejny pański bubel do kolekcji. Może tu chłopaki przypilnują i nie będzie kolejnej wpadki

REKLAMA