POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Czytelnik: czy z tą drogą ktoś w końcu zrobi porządek?

Chodzi o drogę prowadzącą do sklepów Biedronka i Dino fot.: em

Stan drogi prowadzącej do sklepów Biedronka i Dino w Środzie Śląskiej pozostawia wiele do życzenia. Od dłuższego czasu wymaga generalnego remontu.

W tej sprawie niedawno otrzymaliśmy nawet wiadomość od jednego z naszych czytelników. - Chciałabym poruszyć bulwersujący mnie temat, a mianowicie okropne dziury na drodze dojazdowej do Biedronki w Środzie Śląskiej. Najgorsze są przy samym wjeździe na parking, których w żaden sposób nie da się ominąć. Ostatnio uszkodziłam tam zawieszenie mojego samochodu i naprawa będzie kosztowała kilkaset złotych. Podobnie, jak wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu, robię tam zakupy i za każdym razem szlag mnie trafia, jak widzę te dziury, przez które muszę przejechać. Są one tam od kilku lat. To nic innego, jak świadectwo niemocy naszego burmistrza, który przez całą swoją czteroletnią kadencję nie potrafił ich załatać. Wszystkim jest znana wielka niechęć naszego włodarza do sklepów wielkopowierzchniowych. Dlatego też w naszym mieście nie ma Lidla, na którego lokalizację nie zgodził się burmistrz. Z przyczyn politycznych popiera tylko małych sklepikarzy i targowisko, na które zostało wydanych kilka milionów. Nie potrafię zrozumieć w czym, jest problem, aby załatać te kilka dziur? Szanowna redakcjo liczę na to, że nagłośniony przez was problem przyczyni się do wielkiego sukcesu, jakim będzie załatanie tych nieszczęsnych dziur - czytamy w wiadomości od jednej z naszych czytelniczek.

Będzie remont?

Zarządcą tej drogi jest wrocławski Polbus. Jednak w tej sprawie zwróciliśmy się także do Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. Czy gmina będzie interweniować i zabiegać o remont tego odcinka jezdni? Droga jest jedną z najczęściej uczęszczanych w mieście. - Sytuacja, jaka istnieje w odniesieniu do tej drogi wewnętrznej stanowi w naszej ocenie świadectwo braku woli ze strony Polbus-PKS i jednoczesnego braku zaangażowania w tę sprawę ze strony Geronimo Martins (Biedronka), i po części Dino, bo to jest de facto droga dojazdowa dla ich klientów, a o klientów warto dbać, tym bardziej że przynoszą wiele zysków dla tych firm handlowych - czytamy w wiadomości od ratusza. - Prosimy, aby mieszkańcy w sprawie naprawy nawierzchni drogi, której zarządcą i użytkownikiem wieczystym jest PKS-Polbus i stanowi de facto drogę dojazdową do placówek handlowych, kierowali się bezpośrednio do Polbus-PKS, Geronimo Martins oraz Dino - informują urzędnicy.

- Brak jest możliwości dogadania się, bo PKS-Polbus chce za tę drogę od gminy 152 tys. złotych. Jest możliwość dogadania się, jeżeli Polbus przekaże ją za darmo, bo gmina i tak wtedy musi wydać dużo pieniędzy na jej remont, a potem na bieżące utrzymywanie. Analogiczne stanowisko w tej sprawie prezentowała gmina jeszcze za czasów poprzedniego burmistrza - dodają pracownicy.

W przekazanej do nas wiadomości pojawia się także wątek budowy nowego sklepu. - Kategorycznie zaprzeczamy, że burmistrz nie zgodził się na lokalizację Lidla w Środzie Śląskiej. To pomówienie i jeżeli będzie, to powtarzane skierujemy sprawę do sądu. Prosimy o ujawnienie źródeł takich pomówień - informują urzędnicy.

Skontaktowaliśmy się z prezesem Polbusa Krzysztofem Balawejderem. Prezes wie, z jakim problemem borykają się mieszkańcy z tą drogą. - Jestem umówiony na spotkanie z panem burmistrzem w tej sprawie - poinformował nas prezes. Być może to właśnie na tym spotkaniu uda się podjąć pewne kroki w sprawie poprawy jakości jedni i bezpieczeństwa. 

Do sprawy wrócimy.

em

20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Czytelnik: czy z tą drogą ktoś w końcu zrobi porządek?

  2019-02-11 13:23:25

  gość: ~Bezbiedronkowiec

  Gdybyście w końcu omijali tą waszą biedronkę szerokim łukiem to by wam tą drogę do niej naprawili.

 • 2019-02-11 13:38:58

  gość: ~Średzianin

  Na zakupy to się do Brzegu jeździ a nie jakieś biedronki

 • 2019-02-11 13:46:01

  gość: ~Julo

  Czas przejąć cały teren od Polbusu, droga do biedry i dino, perony dla komunikacji. Panie Burmistrzu,Radni,kończcie z tym

 • 2019-02-11 14:40:41

  gość: ~Biedroń

  152 000 to tak dużo dla gminy?
  Na pierdoły są pieniądze a na niezbędny dojazd to już kieszeń pusta.
  Wstyd panie Ruciński.

 • 2019-02-12 15:42:51

  gość: ~Średzianka

  @~Biedroń
  Zarządcą tej drogi jest Polbus, a nie Burmistrz.

 • 2019-02-11 14:55:13

  gość: ~Jak zakupy to tylko doBrzegu

  W Brzegu w przeciagu 1.5km są dwie biedronki, intermarsche ,brichomarche ,tesco, lidl , netto ,rossman ,pepco i by dalej wymieniać i zawsze jest gdzie stanąć a więcej aut stoi z rejestracjami średzkimi niż wołowskimi.

 • 2019-02-11 15:05:53

  gość: ~Cykcyk

  Moloch są to niech sami sobie tę drogę zrobią

 • 2019-02-11 15:15:53

  gość: ~z Komornik

  Lidl prosimy wybudować w Komornikach.Jestem przekonany,że rozładowałoby to korki i pracownicy ze strefy chętnie robiliby tu zakupy.

 • 2019-02-11 15:27:13

  gość: ~lodzia125

  DINO w Rakoszycach

 • 2019-02-11 16:40:51

  gość: ~Jozek

  JA JESTEM ZA LIDLEM POZDROWIENIA

 • 2019-02-11 22:07:31

  gość: ~Majster

  @~lodzia125
  Nie tylko Dino .
  Lidl
  Intermarche
  I zrobić z Rakoszyc gminę

 • 2019-02-11 16:37:11

  gość: ~Tylwq

  Ja skieruję swoje zapytania do znanych z tych "pomówień" sieci handlowych z zapytaniem czy mieli plany budować swoje sklepy w gminie Środa Śląska i czy w związku z tym spotkali się z jakimiś problemami. Jak odpiszą że nie to uwierzę.

 • 2019-02-11 20:11:21

  gość: ~Rafał

  Jak to jest że wszyscy mogą się jakoś ze sobą dogadać tylko jeden Adam Ruciński ma z tym problem. Z powiatem nie za bardzo z pol-busem się nie da itd.
  Panie burmistrzu nie zrozumiał Pan artykułu nikt nie mówi o kupowaniu drogi tylko o załataniu tych kilku dziur które świadczą tylko o niemocy władzy. Jakoś w Brzegu dało się wybudować sklepy bo była taka wola włodarzy Brzegu. A my mamy tylko eventy no i dziury.

 • 2019-02-11 23:18:12

  gość: ~Adam

  @~Rafał
  trafiłeś w sedno zamiast kupować drogę zaproponować jej załatanie w końcu korzystają z niej głównie mieszkańcy gminy. ale każda wymówka jest dobra. Dlaczego nie załatano dziur? bo POLBUS chciał za drogo sprzedać drogę ;) to jakiś kabaret. PKP nie chce zaświeci lamp w Szczepanowie przy stacji, Tauron nie współpracuje i nie podłącza prądu do nowych lamp, PGNiGe nie chce rozbudować sieci w Środzie tylko w Mlczycach a Generalną dyrekcję dróg rondo zrobi w Krepicach a nie w Środzie przy skrzyżowaniu na Ciechów. Absurdy obecnej władzy można wymieniać w nieskończoność :(

 • 2019-02-12 10:25:57

  gość: ~Wyborca

  W mieście Środzie panuje kompletny bałagan!!!Mamy Burmistrza z urzędnikami(ilu?), kilkunastu strażników,kilka jednostek miejskich a nawet powiatowych , ąle bałagan coraz większy. nikt nad tym nie panuje.Może nasi przedstawiciele, czyli radni coś poradzą?

 • 2019-02-13 07:57:11

  gość: ~Brawo

  @~Adam
  Super komentarz cała prawda. Kiedy nasza władza raczy zabrać się za robotę ?

 • 2019-02-12 20:54:18

  gość: ~Wojewoda

  @~Rafał
  Gmina nie moze dokładać się od tak do remontu drogi, która jest w prywatnym użytkowaniu POLBUSA, Biedronki, czy DINO. Za wydanie gminnej kasy na remont drogi, której właścicielem nie jest gmina (lub z dofinansowaniem - powiat) pewnie burmistrz i ktoś z urzędników miałby nalot CBA.

 • 2019-02-12 11:05:55

  gość: ~czy radni poradzą

  Proszę nie żartować.Kadencja wydłużona. Reprezentacja radnych posłusznych zwiększona. Brak jakiejkolwiek przyczyny dla której p. burmistrz miałby się starać zadowolić wyborców. Spokojnie może się pogrążyć w hibernacji na trzy lata i wykazać jakąś inicjatywą dwa lata przed następnymi wyborami. I to będzie dla gminy korzystne. Gorzej będzie jak zacznie działać już teraz i narobi szkód, o których wyborcy zapomną do następnych wyborów.

 • 2019-02-12 20:59:41

  gość: ~Obywatelka

  Tutaj dziury straszne ale zapraszam na drogę między Lipnicą a Szczepanowej albo na boczną drogę w Lipnicy. Nie dość, że dziury niesamowite to jeszcze Pan Burmistrz stwierdził, że po zrobieniu kanalizacji w Lipnicy nie ma sensu naprawiać drogi a już tym bardziej robić chodników. Zdaniem Pana Burmistrza widocznie mieszka tu tylko jakiś plebs, któremu nic się nie należy. Panie Burmistrzu my też płacimy podatki,tutaj też są Pana wyborcy więc też nam się należą godne warunki. Przecież na drodze do Lipnicy można urwać koło a śmieszne łatanie dziur działa tylko na chwilę.

 • 2019-02-14 17:36:41

  gość: ~z Komornik

  ostatnio dodany post

  Lidl jest niemieckim marketem,Dino polskim.Może rzeczywiście lepiej wybudować Dino.W końcu powinniśmy wspomagać polskie produkty, a nie kupować drożej i gorszej jakości produkty w Lidlu.Taniej nie znaczy zdrowiej.

REKLAMA