POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Mieszkańcy czterech sołectw na jednej sali. Noworoczne spotkanie w Piersnie [foto+video]

Spotkanie noworoczne w Piersnie fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę 2 lutego na świetlicy wiejskiej w Piersnie (gm. Kostomłoty) spotkali się mieszkańcy z sołectwa Rakoszyce, Cesarzowice, Kulin i Piersno.

To pierwsze tego typu noworoczne spotkanie, które zostało zorganizowane przez sołectwa należące do parafii św. Marcina w Kulinie. Na sali w Piersnie w sobotni wieczór zgromadziło się ponad 100 osób. Wśród nich była wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik, przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Jerzy Kryciński, sekretarz Andrzej Bielski oraz ksiądz proboszcz Paweł Stypa. Oprócz nich byli także przedstawiciele rad sołeckich, kół gospodyń wiejskich oraz rad kościelnych.

- Spotkanie było zainicjowane przez sołtysów z czterech miejscowości należących do parafii św. Marcina w Kulinie: Władysława Medyńskiego (Piersno), Grażynę Ostrówkę (Cesarzowice), Juliana Honc (Kulin) i mnie - mówi sołtys Rakoszyc Władysław Błach. - Chcieliśmy zorganizować takie spotkanie i zobaczyć, jaka będzie reakcja mieszkańców. Czy taki pomysł się spodoba. Wydaje nam się, że odbiór był bardzo pozytywny, o czym może świadczyć pełna sala gości. Było ponad 100 osób. Uważamy, że ta formuła się sprawdziła i już rozmawialiśmy, że w następnym roku chcielibyśmy zrobić podobne wydarzenie - dodaje sołtys.

Współpraca między sołectwami trwa od dłuższego czasu. - W zeszłym roku Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej ogłosiło konkurs pn. Nasza wieś ma się czym pochwalić. Wówczas razem z Piersnem zajęliśmy wspólnie trzecie miejsce. Od tego w sumie się zaczęło. Spotkania z sołtysem i osobami zaangażowanymi. Tak też narodził się pomysł, żeby zorganizować noworoczne spotkanie - podsumowuje sołtys.

Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była kapela Kostomłocianie. Nie zabrakło takze ciepłych posiłków i ciast.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA