POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Pijana prowadziła samochód. Podróżowało z nią czworo kilkuletnich dzieci

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Funkcjonariusze ze średzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 32-letnią kobietę, która prowadziła samochód, mając 2 promile alkoholu we krwi.

Uwagę policjantów zwrócił pojazd marki Audi, który poruszał się od krawędzi do osi jezdni. - Mogło to świadczyć o tym, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Ich podejrzenia szybko się potwierdziły. Przeprowadzone badanie wykazało, że siedząca za kierownicą kobieta ma 2 promile alkoholu w organizmie - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W samochodzie oprócz dorosłego pasażera, na tylnej kanapie siedziało czworo małych dzieci w wieku od 1 roku i 10 miesięcy do 13 lat. - Żadna z osób nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto dwoje najmłodszych było przewożonych nieprawidłowo, bowiem bez wymaganych fotelików. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu dokumentów pojazdu okazało się, że w pojeździe znajdowało się więcej osób, niż określał to zapis w dowodzie rejestracyjnym. W związku z popełnionym czynem 32-letnia mieszkanka powiatu średzkiego została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy, natomiast dzieci przekazali pod opiekę innej osobie - wyjaśnia rzeczniczka.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili kobiecie dwa zarzuty. - Nieodpowiedzialna 32-latka odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie przewożonych osób, w tym czwórki dzieci, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, będąc zobowiązaną do sprawowania nad nimi opieki. Wobec kobiety zastosowano dozór policyjny. Natomiast w związku z popełnionymi wykroczeniami  nałożono na nią karę grzywny w wysokości 2 000 złotych - dodaje Stefanowska.

Przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku, gdy na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, zagrożenie karą wzrasta do lat 5.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pijana prowadziła samochód. Podróżowało z nią czworo kilkuletnich dzieci

  2019-02-07 13:49:29

  gość: ~Janina

  Za pod wpływem alkoholu zabrać prawojazdy dożywotnie wtedy każdy by się pilnował dobrze że nic się nie stało a policja natychmiast zaaregowala ,

 • 2019-02-07 16:58:57

  gość: ~Edek

  Nie do wiary,jak można być tak pustą osobą,narażać dzieci i innych użytkowników drogi! Zabrać dożywotnio prawo jazdy,olać RODO,dane podać do publicznej wiadomości!

 • 2019-02-07 17:41:39

  gość: ~Kieliszek

  No to siup :)

 • 2019-02-13 13:04:47

  gość: ~sss

  Madzia wzięła 500 plus?

 • 2019-02-13 20:05:23

  gość: ~Kotek

  ostatnio dodany post

  Oj Mariola.

REKLAMA