POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Komunikat ZUK Miękinia o niedoborze wody w ujęciach głębinowych w Lutyni

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

W styczniu nastąpiło znaczne obniżenie poziomu wód głębinowych w warstwach wodonośnych zasilających ujęcia wody stacji uzdatniani wody w Lutyni.

W związku z tą sytuacją Zakład Usług Komunalnych w Miękini wydał komunikat. - Ze względu na niedobór wody w ujęciach podjęto decyzję o podaniu wody ze stacji uzdatniania wody w Mrozowie do sieci wodociągowej obsługiwanej przez SUW Lutynia. W związku z powyższym może wystąpić odczuwalne obniżenie ciśnienia wody (do 1,5 atmosfery) na terenie miejscowości: Wróblowice, Lutynia, Gałów, Zakrzyce, Radakowice i Łowęcice - czytamy w komunikacie.

- Zakład podjął działania mające na celu przywrócenie wydajności ujęć do poziomów zapewniających dostawę wody o dotychczasowym ciśnieniu i ilościach. Jednocześnie, do czasu ustabilizowania się sytuacji związanej ze zbilansowaniem zapewnienia możliwości dostaw wody przez stację uzdatniania wody w Lutyni dla regionu południowego gminy Miękinia – ZUK Sp. z o.o. w Miękini – zawiesza z dniem 7 lutego - określanie warunków zapewnienia dostaw wody dla nowych inwestycji lokowanych na terenie działania tej stacji uzdatniania wody - informują pracownicy zakładu.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Komunikat ZUK Miękinia o niedoborze wody w ujęciach głębinowych w Lutyni

    2019-02-09 01:59:10

    gość: ~Lutek

    ostatnio dodany post

    Więc jest ta woda w Lutyni czy jej nie ma ?...Bo pamiętam że kiedy były tu robione odwierty to mówiło się że na zachód od Wrocławia, w tym również pod Lutynią mamy niewyczerpany ocean wody...A może to trwająca od kilku lat susza na tym terenie tak nas załatwiła ?

REKLAMA