POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Samochód wypadł z drogi na zakręcie w Pisarzowicach. Złamał słup energetyczy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Zgłoszenie o kolizji wpłynęło do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej 9 lutego około godz. 18.

Na drodze wojewódzkiej w Pisarzowicach na zakręcie samochód osobowy marki Kia wypadł z drogi. - W wyniku zdarzenia uderzył w przydrożny słup energetyczny, który złamał. Nad pojazdem zwisała zerwana linia energetyczna - informuje Dariusz Domaradzki rzecznik PSP w Środzie Śląskiej.

Na miejsce oprócz strażaków wezwano pogotowie energetyczne. Pracownicy pogotowia odłączyli prąd. Osoba, która podróżowała samochodem, samodzielnie go opuściła i odmówiła udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. - Strażacy odłączyli akumulator w pojeździe. Zniszczeniu uległ prawy bok, tył i przód auta - dodaje rzecznik.

Średzcy strażacy z sobotę około godz. 8 rano interweniowali także w Udaninie. Zgłoszenie wpłynęło od pogotowia ratunkowego, który poprosił o wsparcie. - Chodziło o pomoc w otwarciu drzwi do mieszkania. Prawdopodobnie znajdowała się w nim osoba samotna, z którą od kilku dni nie było kontaktu - wyjaśnia Domaradzki. Na miejscu drzwi otworzyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Udanina. Okazało się, że w mieszkaniu znajdował się mężczyzna, który wstał z łóżka i nie wymagał pomocy medycznej. 

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA