POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Na hali spotkali się, by wspólnie zagrać dla Janusza Borowego [foto+video]

Turniej piłki nożnej w Środzie Śląskiej fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotni ranek w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej odbył się turniej ku pamięci Janusza Borowego.

W wydarzeniu wzięły udział drużyny: TKKF Jelenia Góra, TKKF Legnica, reprezentacja gminy Malczyce i Powiatu Średzkiego oraz Oldboje Polonia Środa Śląska. Organizatorem turnieju było Ognisko TKKF Ziemi Średzkiej. Łącznie zaangażowanych było ponad 100 osób. Wśród zawodników był m.in. starosta Krzysztof Szałankiewicz, wójtowie Piotr Frankowski i Wojciech Płaziuk oraz radni.

Na hali na stoliku organizatorzy ustawili pamiątkowe zdjęcie śp. Janusza Borowego. Wspominali go także w trakcie trwania rywalizacji sportowej.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęli wychowankowie Janusza Borowego: Oldboje MLKS Polonia Środa Śląska, którzy w finale pokonali reprezentację gminy Malczyce. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Legnicy. Organizatorzy zapewnili, że turniej będzie organizowany cyklicznie.

Janusz Borowy zmarł w 2018 roku w wieku 71 lat. Był wieloletnim działaczem sportowym, człowiekiem, który krzewienie sportu miał w sercu. Ze Środą Śląską związany był od ponad 40 lat. Przez lata wychowywał kolejne pokolenia jako nauczyciel wychowania fizycznego w Środzie Śląskiej. Był organizatorem oraz prowadzącym niezliczonych wydarzeń sportowych w powiecie średzkim.

Był również wieloletnim prezesem średzkiego Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Bakalarz. W Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji ds. odznaczeń oraz koło seniora.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA