POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z nagrodami w konkursie plastycznym

Autorzy prac zostali nagrodzeni fot.: ŚDS

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w konkursie plastycznym, organizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Tematem konkursu była "Sztuka Osób Niepełnosprawnych – Niepodległa bez barier od morza do Tatr”. - Projekt ten realizowany był w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prace oceniane były w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia i film. Na etapie wojewódzkim nasi podopieczni ŚDS w Środzie Śląskiej: Danuta Sygiel oraz Arkadiusz Marut otrzymali nagrody - informują pracownicy ośrodka.

Pani Danuta w kategorii płaskorzeźba przygotowała pracę pt. Ojczyzna naszą siłą. Pan Arkadiusz w kategorii malarstwo za pracę pn. Ku wolności. Kolejną nagrodę otrzymała pani Grażyna Cieślak, podopieczna filii w Piersnie za pracę w kategorii tkanina i aplikacja pt: ,,Ojczyzna nasza”. Prace te wykonywane były pod kierunkiem terapeutów Eweliny Król-Chmielowiec oraz Marty Macyszyn. Każdy z laureatów otrzymał w nagrodę - bon w wysokości 300 złotych.

ŚDS

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA