Express-Miejski.pl

Policjanci prowadzą dziś kontrole drogowe pn. Pieszy kontra pojazd

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Dziś od godz. 6 rano policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej prowadzą kontrole drogowe.

Głównym celem działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na poruszanie się pieszych po drogach oraz zachowania kierowców wobec nich. - Pieszego określa się mianem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. W zderzeniu z pojazdem nie chronią go, jak w przypadku kierowcy i pasażerów, poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa, czy karoseria samochodu. Pieszy nie korzysta też z kasku ochronnego i ewentualnie ochraniaczy, jak rowerzysta, motorowerzysta, czy motocyklista. Jego jedyną ochronę stanowi ostrożność i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ale także elementy odblaskowe … o ile będzie o nich pamiętał - informuje asp. sztab. Marta stefanowska oficer prasowa średzkiej policji.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego średzkiej komendy regularnie prowadzą działania ukierunkowane na podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych. -Dzisiaj od wczesnych godzin rannych do wieczora funkcjonariusze prowadzą działania kontrolne pod kryptonimem „Pieszy okntra pojazd”. Ich głównym celem są kontrole drogowe pod kątem przestrzegania przepisów zarówno przez kierujących, jak też pieszych, a w szczególności wzajemne relacje kierujący - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - dodaje rzeczniczka.

Policjanci podczas działań kontrolują kierujących pod kątem stosowania się przez nich do obowiązujących przepisów ruchu drogowego wobec pieszych. - Ale również od pieszych funkcjonariusze egzekwują stosowanie się do przepisów, w tym do stosowania elementów odblaskowych. Kierujący, którzy usiądą za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami - wyjaśnia policjantka.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA