POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Czytelnik: rejestracja do lekarza zaczyna się o godz. 7, a kilka minut po nie ma już miejsc

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy wiadomość dotyczącą ośrodka zdrowia w Kostomłotach.

- Dwa tygodnie w przychodni w Kostomłotach nie było pediatry. Jeśli już jest, to zapisanie się na wizytę jest bardzo trudne. Kilka minut po rozpoczęciu rejestracji nie ma już wolnych miejsc, żeby lekarz przyjął. Nadmienię, że rejestracja zaczyna się o godz. 7. Nie ma możliwości dodzwonienia się wcześniej do przychodni. O skierowanie do specjalisty, gdy nie ma pediatry, trzeba sobie przyjechać i poprosić lekarza, który jest o wypisanie skierowania. A lekarz na wizytę dla każdego pacjenta ma po 10 minut. Nie ma niestety wyznaczonego lekarza zastępczego, gdy nie ma pediatry. Z przychodni wysyłają pacjentów po godz. 18 do izby przyjęć - czytamy w wiadomości. - W przychodni nie ma podstawowej opieki zdrowotnej. Dosłownie trzeba się o wszystko prosić. Trzeba zrobić z tym porządek, bo najbardziej cierpią na tym nasze dzieci - dodaje czytelnik.

W przychodni nowym kierownikiem została Dominika Klementowska. Do wiadomości przesłanej przez czytelnika odnieśli się pracownicy gminy Kostomłoty. - W tej chwili możemy zapewnić, że zarówno pani kierownik, jak i cały ośrodek dołożą wszelkich starań, aby taka sytuacja, jaka została opisana, więcej się nie zdarzyła. Jeśli chodzi o kwestię rejestracji, to umówienie się na wizytę telefonicznie zostanie usprawnione - zapewniają urzędnicy.

em

20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Czytelnik: rejestracja do lekarza zaczyna się o godz. 7, a kilka minut po nie ma już miejsc

    2019-02-14 14:42:38

    gość: ~justyna

    Śmieszy mnie skarga tych ludzi !!!! Jest teraz sezon grypowy !!!! dużo ludzi korzysta z usług lekarskich. Lekarzy w systemie jest mało !!!! a wy macie jeszcze wymagania !!

  • 2019-02-14 17:43:24

    gość: ~Kaśka

    Jest to Ośrodek Zdrowia który działa w miarę sprawnie jak na Gminę jest w nim czysto panuje porządek ma rehabilitacje kolejka na godzinę wdrażane są nowe usługi jeśli ktoś ma obiekcje co do funkcjonowania Ośrodka niech przepisze się do innej przychodni która go zadowoli masz pod nosem przysłowiowo i nie doceniasz tego.

  • 2019-02-14 19:38:35

    gość: ~Obserwator

    A Kasia,Justynka to pewno w rejestracji pracują...

  • 2019-02-14 21:39:09

    gość: ~ zaniepokojony rodzic

    Niestety nie zgodzę się z Paniami. Pod nosem nie mam. Dojechać z małym dzieckiem muszę busem. Żeby dostać się do pediatry muszę pojechać przed 7 inaczej niestety zazwyczaj słyszę ,że już nie ma miejsc. Niejednokrotnie już 10 min po 7 rano nie było miejsca do lekarza. Dziwne. W kolejce do rejestracji sami starsi ludzie. A rejestrować można w ten sam dzień tylko. A fakt, że przez 2 tygodnie nie ma pediatry w tak jak Pani pisze (sprawnie działającym Ośrodku Zdrowia ) to SKANDAL ! .

  • 2019-02-19 11:03:11

    gość: ~pacjentka

    @~ zaniepokojony rodzic
    pediatra też człowiek może zachorować

  • 2019-02-14 21:58:58

    gość: ~Dr house

    Taaa skandal prawdziwy ;) zapraszam do środy sl do prywatnej przychodni;) obsłuze jak zapłacisz;)

  • 2019-02-14 22:22:38

    gość: ~ pacjent wymagający

    Dobrze prosperujacy ośrodek?? Kpina chyba. Oprócz rehabilitacji to faktycznie niczym innym pochwalić się nie można. Ilu jest przyjętych specjalistów na NFZ? Do jakiego lekarza można się umówić na wizytę telefonicznie?? A temat pediatry to koszmar. Mówię to jako mama dwójki małych dzieci. Ośrodek jako budynek jest super przystosowany tylko zarządzać odpowiednio nie ma komu!

  • 2019-02-15 07:55:50

    gość: ~Michal

    @~ pacjent wymagający
    Niestety wypowiadają się ludzie którzy nie maja pojęcia funkcjonowania ochrony zdrowia w Polsce. Myśli Pani ze NFZ tak bardzo chętnie rozdaje kontrakty, ze mogą przyjmować o tak na już. Myśli Pani ze lekarzy jest tak dużo ze chodzą i proszą o to żeby zostali przyjęci. Przecież wszyscy wiemy ze lekarzy jest mało w systemie. Mało jest specjalistów. A i lekarz to tez człowiek . Tez ma prawo zachorować itp. Nie będzie na wiecznych usługach pacjentów . Jakby ludzie nie chodzili z byle g.... do lekarza. Odrazu by był dostęp dla tych co naprawdę potrzebują pomocy. Szanowna Pani w każdej przychodni jest rejestracja w tym samy dniu. A wie Pani dlaczego a dlatego ze są takie sytuacje ze jak można się rejestrować na dowolny dzień to przychodzi poniedziałek i do końca tygodniu już nie ma miejsc.

  • 2019-02-15 15:51:54

    gość: ~Pacjent wymagający

    @~Michal
    Nie jestem specjalistą w dziedzinie funkcjonowania NFZ itp. Po prostu jestem pacjentem. Nie mamy prawa wymagać lepszgo funkcjonowania naszego ośrodka? To co się teraz dzieje to kpina z nas pacjentów. Teraz to już nawet prywatnie nie ma żadnych specjalistów do dyspozycji. Ginekolog? Okulista? Dermatolog? Nic. W ośrodku często bywa tak, że popołudniu zastać można tylko dyżurujące pielęgniarki, które i tak są bezradne kiedy zjawia się 'nagły przypadek'. Wydaje mi się, że jeśli ma się do dyspozycji takie zaplecze medyczne to przy odrobinie chęci można więcej zdziałać.

  • 2019-02-16 14:22:50

    gość: ~Zgadzam się

    @~Michal
    Brawo Michał! Ludzie myślą, że tabuny lekarzy czekają za bramami przychodni...A ich zwyczajnie nie ma ! Ludziska za to potrafią tylko zrzedzic, narzekać i wymagać! Nie szanują ani lekarzy ani pielęgniarek ( których też już jest jak na lekarstwo )Pojedzcie jeden drugim za granice to zobaczycie jak wygląda opieką lekarska.Pierwszym transportem wrócicie! Biedaki zarejestrować się nie mogą! Podnieś d*psko jeden z drugim i przyjdź przed 7 A nie dzwonisz spod ciepłej kołdry i oczekujesz cudu! W tyłkach wam się poprzewracalo!

  • 2019-02-21 22:37:56

    gość: ~123a

    @~Zgadzam się
    Najlepiej wstać o 6 rano i ganc do przychodni żeby się zapisać na wizytę do lekarza. No podejrzewam, że matka dwojki chorych dzieci nie ma nic lepszego do roboty o tej porze...

  • 2019-02-22 12:45:53

    gość: ~Michał

    @~123a
    A kto ci mówi ze masz wstawić o 6 rano . Przypominam ze za naszych czasów nasi rodzice nie biegali z byle katarem do lekarza. A jeśli chodzi o wstawianie jeżeli dziecko naprawdę wymaga wizyty u lekarza. Żaden lekarz nie odmówi. Ale tez nie ma co wykorzystywać ze przyjdzie się o 17:55 bo się przypomni ze dziecko ma gorączkę.0

  • 2019-02-15 14:58:36

    gość: ~OTUA

    Przypuszczam,że najwięcej rejestrują się pracownicy sądowi.

  • 2019-02-19 21:18:07

    gość: ~Emerytka

    CZY Służba Zdrowia nie działa tylko w Kostomłotach i Malczycach.W mieście Środzie Śl'to nikt nie wie jak działa służba zdrowia.Nikt się tym nie zajmuje.Bałagan KOMPLETNY.NIKT NIC NIE WIE!!!Po co mieszkańcom samorządy? Npiszcie po co?

  • 2019-02-19 21:20:02

    gość: ~Maria

    @~Emerytka
    W kraju służbę zdrowia rozłożyła PO i PSL.Niestety PiS nie zrobił dobrej zmiany.Wszystko jest jak było!

  • 2019-02-20 09:01:39

    gość: ~hmmm

    @~Emerytka
    Emerytko szanowna...masz prawo wyboru!! Możesz zawsze zmienić przychodnię!

  • 2019-02-20 17:07:10

    gość: ~michał

    @~Emerytka
    Pani wypowiedz jest idiotyczna. Przychodnie działają sprawnie !!!! Proszę porównać sobie wsyztskie przychodnie w Polsce i doceniać to co się ma !!!

  • 2019-02-20 18:59:31

    gość: ~Emerytka

    Co ma wspólnego z leczeniem wyzywanie czy obrażanie ludzi idiotami? Jest faktem ,że służba zdrowia nie działa! Temu nikt nie zaprzecza!Liczymy na dobrą zmianę!

  • 2019-02-21 08:06:06

    gość: ~Michal

    @~Emerytka
    Nigdy nie będzie dobrej zmiany! Ponieważ PiS utrzymuje nierobów !! I na to idą pieniądze