Express-Miejski.pl

Szkolna Akademia Umiejętności na terenie gminy Miękinia

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Od lutego 2018 roku gmina Miękinia realizuje projekt edukacyjny w szkołach podstawowych w Miękini i Pisarzowicach.

Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży i podnoszenie kompetencji w zakresie języków obcych i matematyki.

Właśnie rozpoczął się ostatni z trzech semestrów realizacji projektu. W okresie od lutego 2018 do stycznia 2019 roku uczniowie klas ósmych uczestniczyli w dodatkowych zajęciach wyrównawczych i rozwijających uzdolnienia w języku angielskim i niemieckim oraz matematyki. - Odbyły się również wycieczki edukacyjne, w tym m.in. Euroweek, wyjazd na koncert „Wielojęzyczna Europa”, warsztaty w języku angielskim we wrocławskim zoo oraz wyjazd na seans filmowy w języku niemieckim - informują pracownicy gminy.

W pierwszym tygodniu ferii w SP Miękinia i SP Pisarzowice uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności językowe podczas zorganizowanych w ramach projektu półkolonii. - Po feriach kontynuowane są dodatkowe zajęcia wyrównawcze i rozwijające uzdolnienia, konsultacje psychologiczno-pedagogiczne. Pojawi się również trochę nowości, w tym mi.n. zajęcia z native speakerami i konkurs na najlepszy przewodnik po gminie w języku angielskim i niemieckim - dodają urzędnicy.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA