Express-Miejski.pl

Oświadczenie radnej Leokadii Gancarz

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Poniżej publikujemy oświadczenie radnej z gminy Malczyce Leokadii Gancarz, dotyczące artykułu pt. "Szkodliwa radna?".

W związku z publikacją pt. "Szkodliwa Radna?", która ukazała się dziś w mediach społecznościowych oraz w lokalnych mediach, oświadczam, że jako radna Gminy Malczyce mam pełne prawo do oceny działań kierownika SP ZOZ w Malczycach, jak również innych osób pełniących funkcje publiczne, a zarządzających mieniem będącym własnością Gminy Malczyce.

W związku ze słowami Wójta, Piotra Frankowskiego, zawartymi w w/w publikacji czuję się obrażana, poniżona i wręcz odnoszę wrażenie, że wójt oraz kierownik SP ZOZ próbują "kneblować" mi usta. Czyżby ich działania były aż tak kontrowersyjne, że chcą ograniczyć mi konstytucyjne prawo zadawania pytań i swobody wypowiedzi?

Jednoznacznie chcę zaprzeczyć, że brałam udział w "zamkniętym spotkaniu radnych". Jestem radną ponad 20 lat i pierwszy raz spotykam się z taką arogancją i manipulacją ze strony włodarza Gminy. Byłam radną opozycyjną wiele lat i z wieloma wójtami pracowałam, ale żaden z nich nie stosował metod tak godzących w wolność i swobodę wykonywania mandatu radnego. Organy władzy publicznej działają JAWNIE w każdej dziedzinie, a obecny wójt, chyba o tym zapomniał. Dla mnie każde spotkanie rady w urzędzie gminy jest jawne i wszystko, co na tych spotkaniach się odbywa ma być publicznie dostępne do wglądu dla każdego mieszkańca.

Oskarżanie mojej osoby, jako radnej, że jakoby moje działanie było "zagrożeniem dla interesu publicznego", jest zbyt daleko idącą nadinterpretacją niepopartą żadnymi dowodami, dlatego też żądam okazania przez wójta Piotra Frankowskiego, jak i kierownika Mateusza Olkowskiego publiczego okazania dowodów moich złych intencji.

Zdaję sobie sprawę, że pisać każdy może, co chce i w jaki sposób chce, jednak wyrażam swój stanowczy sprzeciw wykorzystywaniu zajmowanych stanowisk publicznych i pieniędzy podatników dla prywatnych celów poniżania mnie w oczach opinii publicznej. Wójt również jako osoba publiczna powinien wiedzieć, że ramy swobody wypowiedzi osób publicznych (a taką jestem jako radna Rady Gminy), komentujących działalność osób wykonujących funkcje publiczne, a takimi są zarówno wójt Gminy, jak i kierownik SP ZOZ, są szersze, zaś zakres dopuszczalnej krytyki, a co za tym idzie, zakres tolerowania przez takie osoby negatywnych wypowiedzi na swój temat, jest większy - wskazał na to Sąd Najwyższy.

Mając na uwadze powyższe, w swojej ponad 20-to letniej działalności społecznej, zawsze mam mam na uwadze przepis art. 23 ust. 1 oraz art. 24 ustawy o samorządzie gminnym. Zgodnie z nimi, każdy Radny obowiązany jest: kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy, utrzymywać stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmować zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawiać je organom gminy do rozpatrzenia, brać udział w pracach rady gminy i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany.

I mimo opinii szkalujących mnie i poniżajacych, które głoszą wójt i kierownik SP ZOZ w Malczycach swoje obowiązki jako radnej wykonuję rzetelnie, z myślą o mieszkańcach i złożonym ślubowaniu, a efekt mojej działalność potwierdzają wygrywane przeze mnie wybory i społeczne zaufanie jakim obdarzają mnie od ponad 20 lat wyborcy - Mieszkańcy Malczyc.

Leokadia Gancarz

Radna Rady Gminy Malczyce

em

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Oświadczenie radnej Leokadii Gancarz

  2019-02-13 22:58:44

  gość: ~Paulina

  Pani Radna na tym obrazku są Pani ręce. Ale wypracowane jak męskie. Współczuje

 • 2019-02-14 03:27:02

  gość: ~Achaaa

  @~Paulina
  Pani Paulino komentarz zbędny ... treść pod zdjęciem szkoda bylo pisać wogule takie głupi komentarz

 • 2019-02-14 07:48:39

  gość: ~Nie mam słów

  @~Achaaa
  Pani Paulino zdjęcie jest ilustracyjne, proszę uważnie czytać, a co do kolejnego komentarza, to piszemy "w ogóle".

 • 2019-02-14 08:01:32

  gość: ~Kali

  Przestancie czepiac sie pani Leokadi wezcie sie wszysc za wojta bo odkąd jest obecny wojt to wiecznie saa jakies problemy noc szczegolnego nie robi
  Ostatnio gadałem z nowowprowadzonym mieszkańcem gminy który sie tu wprowadzil i powiedzial ze kupuje od wojta dzialki i mieszkanoa za polowe ceny to jal to jest młodzi musza wynajmowac a wojt sprzedaje pytam skąd on ma tyle dzialek jak on nie jest stad i jeszcze sam dostal dzialke od pewnych państwa zeby sie wybudować pozdrawiam a co do ośrodka to jest to totalny rozp..... Nitk nic nie wie

 • 2019-02-14 08:04:09

  gość: ~Hi hi

  A ludzie patrzą i mają ubaw że hej. Jaka Polska taka gmina. Cóż by robili satyrycy, cóż ....

 • 2019-02-14 08:22:04

  gość: ~Widz

  A może spory w tej gminie załatwić jak cywilizowani ludzie? Na ringu, w kiślu. Jeszcze gmina zarobi na transmisji.

 • 2019-02-14 10:26:55

  gość: ~Kołodziej

  20 lat bycia radną to o 20 lat za dużo. Niech pani wreszcie przestanie mieszać i siać ferment w tej gminie

 • 2019-02-15 08:27:45

  gość: ~wyborca

  @~Kołodziej
  Ale to chyba ludzie decydują o wyborze radnego, a nie wiek czy ilość lat w radzie

 • 2019-02-14 14:44:11

  gość: ~wacek

  Kobieto daj sobie spokój !!!

 • 2019-02-14 14:59:10

  gość: ~kamil

  Pani Radna wstyd !!!! Mieszać tak we własne gniazdo !!!

 • 2019-02-15 08:36:15

  gość: ~lech

  ostatnio dodany post

  @~kamil
  Kamilu, a kto to miesza? radny ma prawo, a nawet obowiązek pytać. Ci radni, którzy nie pytają, nie drążą, co to za radni!!! Kasa co miesiąc i spokój. Dlaczego radny ma zgadzać się we wszystkim? Ma działać w obronie dobra publicznego. A jakie to dobro, skoro zrywa się kontrakty z NFZ na rehabilitację, po czym wyciąga się pieniądze po gminne. Ci ludzie to nie są samarytanie jak ich pan wojt przedstawia. To przecież normalne, że jak się bierze taki ośrodek to chce się na nim zarabiać i mieć korzyści. Tak więc kierownika rozumiem, ale wojt? W czyjej drużynie on gra? na pewno nie pacjentów.

 • 2019-02-14 15:37:47

  gość: ~Adam

  Tytuł pisma wójta to haniebny lincz. Mam nadzieje, że pani radna tego tak nie zostawi.

REKLAMA