POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Nowa zastępczyni burmistrza: "Krążą słuchy, że jestem okropna, ale nie, jestem naprawdę fajna"

Iwona Agnieszka Łebek fot.: mpr

Zastępcą burmistrza Środy Śląskiej została Iwona Agnieszka Łebek, wieloletnia wójt gminy Długołęka.

O zmianie na stanowisku zastępcy burmistrz poinformował 27 lutego w trakcie sesji rady miejskiej. Do tej pory obowiązki te pełnił Marcin Nowakowski. - Nasza umowa była taka, że pan Marcin będzie pełnił te obowiązki do momentu dopóki nie wybiorę, nie wyłonię, nie powołam docelowego zastępcy burmistrza na kadencję 2018-2023. Właśnie dziś dokonałem tego formalnego wyboru - mówił w trakcie obrad Adam Ruciński przedstawiając jednocześnie Iwonę Łebek.

Nowa zastępczyni przez ostatnie 18 lat piastowała stanowisko wójta gminy Długołęka. W jesiennych wyborach samorządowych w drugiej turze wyborów ustąpiła pola Wojciechowi Błońskiemu, który uzyskał niemalże 60% poparcia wśród mieszkańców. W trakcie sesji Iwona Łebek omówiła najważniejsze z jej punktu widzenia projekty, które w trakcie jej urzędowania w gminie Długołęka zostały zrealizowane. - Deklaruję pełną wolę współpracy, przede wszystkim z panem burmistrzem, bo taka moja rola, ale również z państwem, z radą, z sołtysami i z kierownikami urzędu. Proszę się mnie nie bać. Krążą słuchy, że jestem okropna, ale nie, jestem naprawdę fajna - zapewniała Iwona Łebek.

- Pani Agnieszka jest pasjonatką samorządu, z ogromnym doświadczeniem. Wierzę w to, że za jakiś czas dojdziemy do takiego potencjału ludnościowego, jak w gminie Długołęka. To silne wzmocnienie naszej gminy. To osobiście dla mnie bardzo ważne, aby mieć jak nawiększe wsparcie - przekonywał Adam Ruciński. - Zaczynamy nowy rozdział, liczę na otwarcie z państwa strony - dodał.

emka

62

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nowa zastępczyni burmistrza: "Krążą słuchy, że jestem okropna, ale nie, jestem naprawdę fajna"

    2019-02-27 18:16:52

    gość: ~mieszkaniec

    Ale kobita! Jak sama mówi krążą słuchy, ze jest okropna.
    Ciekawe co to będzie dalej? To przecież 4 zastępca! kto z kim dłużej wytrzyma?

  • 2019-02-27 18:33:21

    gość: ~jasnowidz

    @~mieszkaniec
    Jak to co będzie? To jest przyszły burmistrz Środy Śląskiej. A, że pachnie referendum, patrząc na nastroje, to szybciej nim zostanie, niż wszystkim się wydaje. hehe

  • 2019-02-27 19:42:30

    gość: ~Mieszkaniec

    @~mieszkaniec
    Ale gdy Pani Iwona Agnieszka po miesiącu nie będzie mogła wytrzymać z szefem to etatowego pełniącego obowiązki zastępcy pan Burmistrz ma już przygotowanego.

  • 2019-02-27 18:18:28

    gość: ~vu

    Pasjonatka czy fanatyczka? nie wiadomo co gorsze

  • 2019-02-27 18:33:01

    gość: ~krystyna

    Babka energiczna, może trochę pobudzi do działania śpiącego królewicza

  • 2019-02-27 21:37:44

    gość: ~Anna

    @~krystyna
    To jest naprawdę baba która zostawiałam po sobie taki bałagan, ze współczucia dla całej gminy

  • 2019-03-07 00:23:02

    gość: ~Xxx

    A ja Wam gratuluje takiego zastępcy burmistrza! Osoby które nie doceniają to co zrobiła w Dlługolece, to po prostu kretyni... zrobiła bardzo dużo, ile mogła! I Wam życzę tego samego, żeby dla Was tez dużo robiła!

  • 2019-02-28 15:27:56

    gość: ~STOP

    @~krystyna
    Przywali z bańki ze dwa razy w beton to jej przejdzie energia, bo głową muru nie przebijesz.

  • 2019-02-27 18:34:47

    gość: ~adam

    Będzie więcej ą i ę ...jak tacy ludzie mają wiedzieć cokolwiek o naszej gminie???
    Tesknie coraz bardziej za starym czasami, wszyscy się znali, cisza, spokój itp......na tle historycznym.
    Pozdrawiam rdzennych średnianów

  • 2019-02-27 18:40:12

    gość: ~Adam

    http://gmina.dlugoleka.pl/zapytanie-radnej-marii-szymerowskiej-z-dnia-29-11-2018-r-dot-wysokosci-nagrod/ pani burmistrz swoim pracownikom dała po 30 tyś nagrody. dlaczego mówi że nie jest okropna toż to dobrodziejstwo dla pracowników

  • 2019-02-27 19:19:47

    gość: ~Długołęka

    Wyrazy szczerego współczucia

  • 2019-02-27 19:36:31

    gość: ~mietek

    poczytajcie co o niej piszą w długołęce na fjesbooku - czarno to widze

  • 2019-02-27 19:37:46

    gość: ~Kiełczzów

    Wyrazy najszczerszego współczucia - trzymam kciuki, żebyście się szybciej poznali niż mieszkańcy gminy Długołeka

  • 2019-02-27 19:48:12

    gość: ~mieszkaniec gminy Długołęka

    To jak na Nią mówili w ośrodku kultury? Caryca? Powodzenia życzę mieszkańcom Środy.

  • 2019-02-27 20:04:49

    gość: ~Xxx

    @~mieszkaniec gminy Długołęka
    Powodzenia, to należy życzyć podwładnym ;-)

  • 2019-02-28 05:46:18

    gość: ~Duda421

    Będzie super Gratulujemy,tęsknimy za Panią Wójt.

  • 2019-02-28 09:29:24

    gość: ~Hmmm

    @~Duda421
    W Urzędzie to chyba nikt za nią nie tęskni... Osoby, które mogłyby tęsknić dostały w listopadzie po kilkadziesiąt tysięcy złotych nagród i już w UG nie pracują. A reszta jest w szoku że atmosfera w pracy może być taka normalna i przyjazna.

  • 2019-02-27 20:09:46

    gość: ~MOS

    Ta średzka wiecznie niezadowolona społeczność. Obcy zły, swój zły, robi źle,nie robi też źle! Pewnie same chodzące ideały tu ciągle wszystko krytykują! Biedna kobieta będzie się z Wami średzianami miała. Pewnie się szybko zniechęci...

  • 2019-02-27 20:18:57

    gość: ~Adam bądź czujny

    Oooo. Podpowiemy, bo to juz za nami. Najpierw weźmie się za burmistrza, a jak go wykopie powoli za wszystkich wokół. Dlugoleka dziekuje za ten ruch

  • 2019-02-27 21:08:45

    gość: ~Aaa

    @~Adam bądź czujny
    A obecny wójt Długołęki p.Błoński co zrobił? Wykopał wszystkich i zatrudnił swoich na stanowiskach kierowniczych! I to w dodatku tych którzy ostro angazowali się w Kampanie wyborczą p. Błońskiego . A teraz jeszcze ci sami ludzie idą na sołtysów! Chce zawładnąć całą gminą?

  • 2019-02-27 23:50:57

    gość: ~ola

    @~Aaa
    to tak jak u nas

  • 2019-02-28 09:18:36

    gość: ~Ona

    Nie no bo była Wójt to miała wszystkich z konkursów wyłonionych człowieku ogarnij się. Większość gminy to była jej rodzina, znajomi, córki sołtysa, syn Donatki i rzesza poukladanych ludzi którzy gotowi byli dać sobie wypruć żyły za Agniesie.

  • 2019-02-27 20:24:08

    gość: ~Racja

    Adam, po co mieszasz?? Fundujesz nie tylko kierownikom UM, mieszkańcom ale przede wszystkim pracownikom UM karuzele. Przy świetnej współpracy z MN ty wprowadzasz wilka i liczą się dla Ciebie tylko układy/ układanki.

  • 2019-02-27 20:30:24

    gość: ~Średzianin

    Cytuję Burmistrza: "Wierzę w to, że za jakiś czas dojdziemy do takiego potencjału ludnościowego, jak w gminie Długołęka". Gmina Długołęka 29 tys. mieszkańców, Środa Śl 19 tys. To znaczy że chcemy ściągnąć 10 tys. migrantów?!?! Co za chory pomysł?! Gdzie się oni pomieszczą? Tyle problemów nierozwiązanych (drogi, szpital, szkoła, smog) rodowici mieszkańcy czekają na drogi po kilkanaście lat, to zamiast tym się zając to będziemy budować nowe osiedla? To jeszcze większe korki, jeszcze gorsze powietrze - po cholerę nam tylu nowych mieszkańców?

  • 2019-02-27 21:00:17

    gość: ~Kielczowianin

    @~Średzianin
    Będziecie budować osiedla bez dróg dojazdowych do posesji, potem robić kanalizację, potem odwodnienie A po kilkunastu latach drogi i będzie się wam tłumaczyć że to normalne. Wspolczujemu

  • 2019-02-27 21:39:25

    gość: ~Anna

    @~Kielczowianin
    Współczucia. Tak kiszmarnej baby

  • 2019-02-27 21:10:14

    gość: ~manipulant

    Burmistrz zatrudnia jeźdźców Apokalipsy z poza gminy. prezes osir, pan Nowakowski, pani Wiceburmistrz, Nowy Skarbnik. to są osoby z poza Naszej Gminy! Myślicie że im zależy na mieszkańcach na realizacji ambitnych projektów? obawiam się że zupełnie na czym innym. Już Juz pani Chonorata wybudowała Inkubator Przedsiębiorczości. Dlaczego merytoryczni ludzie mieszkający w gminie Środa Śląska nie są w niej zatrudniani? Destrukcja urzędu stała się faktem i manipulacje burmistrza tego nie ukryją. wyrazy współczucia dla pracowników tzw starych urzędników. bądźcie silni i miejcie się na baczności bo teraz będziecie jak nigdy poddawani testom lojalności.

  • 2019-02-27 23:52:32

    gość: ~Paweł

    @~manipulant
    ...co racja to racja .
    Środa dla Średzianianów...dość uchodźców!!!

  • 2019-02-27 21:39:08

    gość: ~the

    "stanowisko vice-burmistrza jest stanowiskiem politycznym".
    Co oznacza ta nominacja?

  • 2019-02-27 21:41:09

    gość: ~Anna

    Masakra. Współczucia! Żenada jak można tak spaść na łapy .ona jest beznadzuejna. Znajomości znajomości

  • 2019-02-27 22:10:43

    gość: ~jack

    @~Anna
    Bardzo łatwo przychodzi Pani ocena innej osoby czy Pani jest bez wad?

  • 2019-02-27 22:12:11

    gość: ~Mieszkanka Kiełczowa

    Czy jako mieszkańcy zastanawialiście się dlaczego przegrała wybory? Skoro jest taka wspaniała to dlaczego nadal nie jest wójtem? Ściąganie ludzi do gminy to nie wszystko. Brak kanalizacji, dróg, przedszkoli i żłobków. To tylko kilka niezałatwionych spraw za kadencji tej "Pani". Życzę powodzenia i współczuję.

  • 2019-02-28 00:01:15

    gość: ~Rysiek

    @~Mieszkankaniec gminy Długołęka.
    Z pustego to i Błoński nie naleje.

  • 2019-02-28 18:39:54

    gość: ~jack

    @~Mieszkanka Kiełczowa
    Bzdury Pani pisze nie tylko Kiełczów jest w gminie.

  • 2019-02-27 22:20:59

    gość: ~Nikt

    W sumie ja też jestem fajny. Naprawdę. Gdybyście kogoś fajnego szukali to weźcie mnie.

  • 2019-02-27 23:49:32

    gość: ~kasia

    ...niech już skończy się ta kadencja!!!

    Głośno, korki, więcej obcych ludzi, deweloperka , ciasno, ...czuje sie jak w dzielnicy Wrocławia.
    Spokój, rdzenni mieszkańcy, spokój ...

  • 2019-02-28 06:36:32

    gość: ~jarek

    Adam robi co chce po tych wyborach wyraznie zakwitl , sprząta tych co mu stali okoniem a ten Nowakowski przeciez nie byl zly. Tylko jak to dalej wyjdzie to rzadzenie. Na basenie zmiany zwolnienia i nie widac zeby sie zrobili na lepsze za nowego prezesa czlowieka Adama ktory przyszedl nie wiadomo skad. Na basenie nadal wieje starocia nawet dzien babci i dziadka na tablicy dalej nie zdjety ale grunt ze przychodza nowi ludzie burmistrza. Niedlugo zobaczymy jakie przychody przyniesie sredzka komunikacja po policzeniu jej rocznej dzialalnosci.

  • 2019-02-28 10:28:19

    gość: ~Out

    @~jarek
    A ten nowy prezesina Osir to do tej pory nawet się pracownikom nie przedstawił. Zakopał się w swojej kanciapie jak borsuk i biega co chwilę do lorda po nowe instrukcje działania bo sam własnego zdania mieć nie może. Oczywiście lord w białych rękawiczkach w ten sposób wykończył AG gościa który świetnie nakręcił osir. Wreszcie znalazł najemnika który go zwolnił bo poprzedni prezes tego nie chciał zrobić. Mśiwość Rucińskigo nie zna granic. Po trupach do celu. Ale pamiętaj tłuściutki, mały złoczyńco zło również powraca.....

  • 2019-03-01 10:38:08

    gość: ~Maya

    To prawda!!!ale po co ma się przedstawiać, jeszcze chwila zatrudni innych tych od lorda,a nawet już to robi.cyrk.

  • 2019-02-28 08:23:56

    gość: ~olo

    Bimbały są :)

  • 2019-02-28 08:24:12

    gość: ~olo

    Bimbały są :)

  • 2019-02-28 10:25:28

    gość: ~z Gminy Długołęka

    Zadłużenie Gminy Długołęka w 3 kwartale 2017 r. wg „samorzad.pap.pl” z kwotą 37 212 800 zł
    Link do strony z danymi:
    http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/179872/Zadluzenie-na-mieszkanca-wg-danych-ze-sprawozdan-z-wykonania-budzetow-JST-po-3-kw--2017-r-
    • Gmina Długołęka zajmuje 139 (sic!) pozycję zadłużenia na 1249 wszystkich gmin w Polsce ze względu na wysokość ogólnej kwoty zadłużenia.
    • Gmina Długołęka zajmuje 8 pozycję na 688 gmin wiejskich w Polsce wg wysokości kwoty ogólnej zadłużenia.
    • Gmina Długołęka zajmuje 1 pozycję zadłużenia w województwie Dolnośląskim spośród 46 gmin wiejskich województwa ze względu na wysokość ogólnej kwoty zadłużenia.
    • Gminy Długołęka zajmuje 2 pozycję zadłużenia spośród 5 gmin Powiatu Wrocławskiego (za wiejsko-miejską Gminą Siechnice, bez uwzględnienia Wrocławia, który jak wiem, jest na prawach powiatu) ze względu na wysokość ogólnej kwoty zadłużenia.
    • Gminy Długołęka zajmuje 562 pozycję zadłużenia na 1249 Gmin w Polsce ze względu na wysokość kwoty zadłużenia na mieszkańca, z kwotą zadłużenia 1261 zł/osobę.

  • 2019-02-28 18:37:47

    gość: ~jack

    @~z Gminy Długołęka
    Pan Błoński oddłuży? kredyt już wziął.

  • 2019-02-28 10:29:24

    gość: ~Uki

    Efekty pracy p. Łebek w Długołęce: urząd gminy w piątki zamknięty dla mieszkańców, kompletny brak możliwości dostania się do Pani wójt w urzędzie i brak spotkań z mieszkańcami w ich miejscowościach, dziesiątki nowych osiedli z dojazdem drogami gminnymi o nawierzchni blotno-kurzowej do tego dziurawej, przepełnione szkoły z lekcjami na dwie zmiany, niewydolność systemu kanalizacji - brak możliwości podłączenia, problemy z zaopatrzeniem w wodę w kranie w okresie letnim, gminne przedszkole wybudowane w Borowej (670 mieszkańców) a brak przedszkola w Kielczowie (ok 10tys mieszkańców) bo z Borowej pochodzi p. Łebek. Słowem lata zaniedbań i błędnych decyzji, urząd gminy przekształcony w dwór carycy, wyniosłość i ignorancja władzy. Strzeżcie się mieszkańcy gminy Środa Śląska

  • 2019-02-28 11:54:02

    gość: ~Seba

    Na prawdę fajna :) Chętnie kawke bym postawił, porozmawiał...

  • 2019-02-28 12:06:13

    gość: ~Lord

    To gratulacje!!!! Trafił swój na swego. Będzie się działo....Proponuję wprowadzić 24 godzinny dzień pracy. Obowiązkowe dojazdy do pracy komunikacją miejską i 2000% normy. Oj będą pióra lecieć...Dobrze ,że Ela się ewakuowała bo by jej ogień z d.. szedł. No to nie będzie przestoi. Jeśli jeszcze został ktoś ,kto ma własne zdanie to będzie miał się nad czym zastanawiać. Jeszcze raz gratuluję teraz to już tylko druga Japonia.... Ale cesarz jest tylko jeden! os

  • 2019-02-28 12:39:25

    gość: ~Basia

    @~Lord
    Teraz Pan Burmistrz będzie musiał walczyć o głos, bo Pani z-ca jest chyba mocniej elokwentna jak on ;)) Czyżby następca Pana Burmistrza w kolejnej kadencji ???

  • 2019-02-28 13:21:06

    gość: ~asa

    Boguś wróć!!!!

  • 2019-02-28 15:39:19

    gość: ~Cyrk bez kółek

    Panie Ruciński o co Panu chodzi w tej odezwie?
    http://www.emka.news/wiadomosc/36181,odp-ratusza-na-list-do-redakcji-po-co-te-manipulacje-wypadaloby-przeprosic
    Piszesz Pan o jakimś artykule którego nikt nie czytał. Prowadzisz Pan dialog za pośrednictwem prasy za pieniądze podatników.
    Zadzwoń chłopie do Babińskiego jak coś ci nie pasuje wyjaśnij o co chodzi a nie cyrki jak dzieciaki odstawiacie.
    Wstydzę się takiej władzy.

  • 2019-02-28 16:04:15

    gość: ~wolność słowa

    @~Cyrk bez kółek To prawda. A blokowanie możliwości komentowania, to po niżej krytyki. To jest ograniczanie wolności słowa. A jak gazeta się boi, że ludzie piszą różne rzeczy, to niech się zwinie, bo nie realizuje misji. Żenujące to jest, że materiały, które są opłacone z naszych pieniędzy nie mogą być komentowane.

  • 2019-02-28 23:06:48

    gość: ~Z Kiełczowa gm Długołęka

    Wyrazy współczucia. My mamy w gminie sprzątania po niej na kilka lat! Część się już nie da naprawić, bo tak spieprzyła plan przestrzenny, że developerzy pobudowali 3-4 piętrowce między domkami jednorodzinnymi. O drogi w Kiełczowie (największa miejscowość) nie dbała, otaczała się urzędnikami posłusznymi, często na festynach się lansowała. Ludzie mieli jej dość. Poprzednio wygrała, bo po pierwszej turze, gdy we Wrocławiu była tylko jedna tura, urzędnicy rejestrowali znajomych mieszkańców Wrocławia u siebie i brali oni udział w drugiej turze w Kiełczowie głosując na p. Łebek.
    Więc jeszcze raz - macie przerąbane, wyrazy współczucia. Na szczęście my ją "wykopaliśmy" z gminy.

  • 2019-03-01 23:21:30

    gość: ~jack

    @~Z Kiełczowa gm Długołęka Teraz jest to samo znajomi w gminie już siedzą na stanowiskach .

  • 2019-03-30 13:03:53

    gość: ~Sasiad

    @~Z Kiełczowa gm Długołęka
    Ale z was zazdrosny i zawistni ludzie A Błoński Trol co zrobił pajac

  • 2019-03-01 07:54:38

    gość: ~koneser

    no,no,no...widać ,że siłę przebicia to p. Ilonka ma(dosłownie i w przenośni...)jak lodołamacz...:)

  • 2019-03-01 09:36:47

    gość: ~Zmartwiony

    Bardzo martwi mnie cisza ze strony burmistrza. Nie odpowiada na komentarze. Co się dzieje?! Czyżby był Pan zajęty wykańczaniem kolejnych Średzian? Cichym wykańczaniem porządnych obywateli, wszystko w białych rękawiczkach. A może lansuje się Pan na mieście, żeby prości ludzie widzieli jaki z pana miły czlowiek. Czy pan moze spać po nocach? Jesli jeszcze tak, to pewnie juz niedługo, bo tak sie nie da. Sumienie zacznie pana gryzc. Zbyt dużo zła, zbyt wielu skrzywdzonych ludzi.

  • 2019-03-01 14:48:05

    gość: ~ygjiukhjkjhkj

    @~Zmartwiony
    nie martw sie, mysli nad kolejnym gniotem

  • 2019-03-01 10:01:54

    gość: ~mieszkaniec

    w długołece piszą o naszej nowej pani vce-burmistrz poczytajcie tu: https://www.facebook.com/Gmina-Długołęka-na-wesoło-1031604327336427/

  • 2019-03-03 10:19:41

    gość: ~Ogarnięty

    Haha super wogólę nie jest zła, ponieważ jest tragiczna i nie słucha kompletnie ludzi. Napewno ta nominacja przyniesie same „korzyści gminie”. Ciekawe od kiedy przyciągnie swoją rodzinę do pracy.

  • 2019-03-03 22:08:25

    gość: ~Marian

    To trzeba było importować z dalekiej wsi?

  • 2019-03-13 11:57:45

    gość: ~Goja

    Jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dowodził. No ślę taką babka na tym stanowisku,Panie burmistrzu to strzał w kolano

  • 2019-09-21 09:10:42

    gość: ~Wenden Wrocław

    Lebkowa to stara panna w gminie uchodziła za wredna suke w całej gminie dawała takie same ulice np jarzebiniowa czy kwiatkowa

  • 2019-10-04 15:52:33

    gość: ~Łebek brat

    ostatnio dodany post

    Łebek to kobieta, bezwzględna, bezlitosna. Złamała życie kilkuset ludziom. Jako zastępca Wójta Gminy Długołęka wykopała podstępem Wójta Gminy Długołeka aby zając jego stanowisko.
    Panie Burmistrzu 100% jestem pewna, że Pana czeka to samo.