POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W Kostomłotach doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Zadysponowano siedem zastępów straży

Pożar w budynku wielorodzinnym fot.: Kostomłoty News

We wtorek 5 marca około godz. 7 rano do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze.

Paliło się w budynku wielorodzinnym na ulicy 1-go Maja w Kostomłotach. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej. - W mieszkaniu na pierwszym piętrze paliła się drewniana podłoga. Przed przyjazdem strażaków osiem osób opuściło budynek. Na parterze w swoim mieszkaniu została starsza kobieta, którą ewakuowali strażacy - informuje Dariusz Domaradzki rzecznik PSP Środa Śląska.

Prawdopodobnie do pożaru doszło przez nieszczelny przewód kominowy. - Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali prąd wody na płonącą podłogę i ugasili pożar. Mieszkanie zostało przewietrzone. Wykonano także pomiary na obecność tlenku węgla. Przy użyciu piły strażacy częściowo rozebrali nadpalone belki stropowe i podłogowe. Zniszczeniu uległa drewniana podłoga i wykładzina. Straty oszacowano na około 10 tys. złotych - wyjaśnia rzecznik.

emka24

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W Kostomłotach doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Zadysponowano siedem zastępów straży

    2019-03-07 10:54:30

    gość: ~Egon

    ostatnio dodany post

    Jest taki pan który mieszka przy Malczyckiej vis a vis parku, mając stolarnię spala resztki razem z klejami. Smród i dym ciągle, nawet latem potrafi w środku nocy zasmrodzić okolicę gdy inni spią przy otwartym oknie. Apele do pana Krystiana nic nie dają, grunt żeby jemu było dobrze...

REKLAMA