POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Gmina ogłosiła przetargi na budowę świetlic wiejskich w Kobylnikach i Rakoszycach

Projekt Rakoszyckiego Centrum Czytelnictwa i Kultury Lokalnej fot.: mpr

Na te inwestycje czeka wielu mieszkańców ze średzkiej gminy. Oba projekty otrzymały dofinansowanie.

Pod koniec lutego został ogłoszony przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Kobylnikach. Termin składania ofert mija 11 marca. Ma to być budynek parterowy, który będzie się składał z części głównej, czyli sali wiejskiej. Będzie także niezbędne zaplecze. Gmina Środa Śląska na budowę obiektu pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 500 tys. złotych.

Kolejny przetarg dotyczy budowy Rakoszyckiego Centrum Czytelnictwa i Kultury Lokalnej. W Rakoszycach jest już świetlica wiejska, która połączona jest z remizą strażacką. Od kilku lat jest ona jednak niewystarczająca dla mieszkańców. Problem stanowi zbyt mała główna sala.

Budynek według projektu ma znajdować się na działce, która jest naprzeciwko obecnej świetlicy. W projekcie uwzględniono dużą salę wielofunkcyjną na około 120 miejsc siedzących. Będzie ona również mogła spełniać funkcję sali kinowej. Działka, na której ma powstać Rakoszyckie Centrum, została przekazana przez gminę na własność Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej, która z programu także otrzymała dofinansowanie w wysokości 500 tys. złotych. Przetarg ma zakończyć się 20 marca.

anbo

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina ogłosiła przetargi na budowę świetlic wiejskich w Kobylnikach i Rakoszycach

  2019-03-08 12:10:30

  gość: ~Dorota

  Panie Ruciński z tym chwaleniem to na Panu miejscu bym poczekał. Jeden przetarg na budowę świetlicy w Kobylnikach kazał pan unieważnić i teraz może być tak samo. Na sesji będzie tłumaczenie że ceny są nieracjonalne i nieoptymalne, a bezradni będą tylko przytakiwać. Dziwne tylko że w Miękini jakoś się buduje a u nas tylko narzeka i szuka winnych. Tak właśnie wygląda prawda o Środzie Śląskiej.

 • 2019-03-08 18:45:25

  gość: ~Duże OKO

  Może nowa p.wice coś pomoże bo z pana "R" jakby ikra uszła tym bardziej że nigdy jej dużo nie było. Nie przenoście nam stolicy do Miękini...

 • 2019-03-08 22:58:50

  gość: ~OKO bis

  Duże OKO pitolisz jak potłuczony

 • 2019-03-09 10:08:34

  gość: ~Duże OKO

  @~OKO bis
  Nie wiem kto cię bił ? Ale traumę masz ogromną i ją uzewnętrzniasz poprzez agresję werbalną .A na serio GOŃ SIĘ. Wiem co mówię a, jak mówię to wiem.

 • 2019-03-09 13:54:19

  gość: ~OKO bis

  ostatnio dodany post

  @~Duże OKO
  serio, pitolisz jak potłuczony

REKLAMA


REKLAMA