POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Trzy umowy zostały dziś podpisane w starostwie. Dotyczą inwestycji na terenie gminy Udanin

Podpisanie umów w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej fot.: rfp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

7 marca w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej przedstawiciele powiatu i firm, podpisali dziś umowy związane z inwestycjami drogowymi w gminie Udanin.

Chodzi o przebudowę drogi powiatowej w Udaninie, którą wykona Przedsiębiorstwo „COM-D” z Jawora. - Drogę od Udanina do Konar wraz z chodnikami i ścieżką relacji Udanin-Piekary przebuduje spółka Kobylarnia. Trzecia umowa dotyczyła nadzoru inwestorskiego nad planowanymi inwestycjami - informują pracownicy starostwa.

Wartość tych zadań to ponad 4.86 mln złotych. - Połowa tej kwoty zostanie sfinansowana z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Po 25 proc. zapłaci Powiat Średzki oraz Gmina Udanin. Inwestycje powinny zakończyć się razem wakacjami. Liczymy na solidną i terminową realizację - dodają urzędnicy. Umowy z wykonawcami podpisali dziś starosta Krzysztof Szałankiewicz, wicestarosta Sebastian Burdzy oraz skarbnik powiatu Elżbieta Czarnota.

O inwestycji pisaliśmy wielokrotnie na naszym portalu. Na początku lutego doszło do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy starostwem a gminą Udanin.

emka

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trzy umowy zostały dziś podpisane w starostwie. Dotyczą inwestycji na terenie gminy Udanin

  2019-03-07 19:12:23

  gość: ~Jasiek

  Plaziuk sie ostatnio postawil no i cos drgnęło na Udaninie. Brawo

 • 2019-03-07 21:46:15

  gość: ~Gośc

  Proszę Pana to są realizację tego co ustaliła rada jescze poprzedniej kadencji. Stawianie się powiatowi napewno nic nie da a wręcz przeciwnie. Wspolpraca rady, Gminy z powiatem tylko i wyłącznie.

 • 2019-03-08 17:17:40

  gość: ~tak tylko dla przypomnienia

  @~Gośc
  Ty jesteś w błędzie poprzednia władza niepotrafila nic ustalić... Dla przypomnienia nawet projekt został odrzucony... Teraz jak przeszedł to starostwo oczekiwali większego wkładu finansowego od strony gminy i dlatego obecny Wójt się im postawił i wynegocjować większy wkład od strony starostwa.. I jak widać to się opłaciło na korzyść gminy

 • 2019-03-08 18:59:44

  gość: ~Gość

  @~tak tylko dla przypomnienia
  Widać że nie wiesz o czym wogole piszesz, więc nie ma co się rozpisywać skoro podajesz informacje wyssane z nikąd

 • 2019-03-08 23:16:35

  gość: ~Wyssane

  @~Gość
  To słowo często było używane przez pewnego pana ,,wyssane'' co nie może pozbierać się po przegranych wyborach. Tak to już jest, że ciężko uznać sukces, który został wypracowany w sprawie tej inwestycji, a to dopiero początek!

 • 2019-03-15 23:16:19

  gość: ~BARABASZB

  ostatnio dodany post

  @~Gość
  Jak nie wie o czym mówi i pisze to wp Z GU hehe. Nie obrażając tv WP.
  POLECAM "MISTRZOWIE KABARETU " w tv WP.

 • 2019-03-08 23:18:51

  gość: ~fakt

  @~Gośc
  Fakt jest taki, że przez 12 lat byliśmy dymani przez powiat i nikt nie umiał odpowiednio zadbać o naszą gminę.

 • 2019-03-12 20:25:50

  gość: ~Ja

  @~fakt
  Chyba Ciebie ktoś wydymal nagle przychodzi wielki plaziuk i zalatwia wszystko śmieszne projekt jeszcze przed wyborami był złożony i przez małą pomylke przed drugą turą wyborów nagle odpadl a później jednak okazalo sie ze jest ok widac jaka jest polityka ale niestety dzieki takiej pomocy wojewody w gminie udanin rzady sprawuje pani Ania i miecia bo o tym co robi pan wójt to lepiej nie mówić

 • 2019-03-15 22:02:09

  gość: ~heh

  @~Ja
  A kto zatrudnił te dwie Panie??? Wójt zatrudnił i wójt odpowiada za politykę. A ajwżniejsze to jest fakt, że wszystkie pomysły z kampanii wprowadza błyskawicznie w życie. I kolejne pozyskane pieniądze na drogi przyszły do gminy. Ponad 752 tyś zł - a wcześniejsza wójtowa mówiła na sesji że na drogi gminne nie ma możliwości pozyskania dotacji bo się nie łączą w wojewódzkimi. To samo było z transportem gminnym ( brak możliwości) a tu szybkie wdrożenie pomysłu z wykorzystaniem autobusów szkolnych.

 • 2019-03-08 23:33:33

  gość: ~no i proszę

  Jak widać pieniądze poszły na Gminę Udanin i brakło na Malczyce. Przeczytajcie artykuł z wcześniejszego postu. Jak widać twarde stanowisko wobec powiatu przynosi efekty nie to co w Malczycach.

  http://www.emka.news/wiadomosc/36195,nie-bedzie-przebudowy-drogi-jastrzebce-malczyce-firma-nie-wykonala-projektu-w-terminie#komentarze

REKLAMA


REKLAMA