POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wkrótce harcówka w Malczycach będzie gotowa. Nad remontem pracują sami harcerze

Trwa remont harcówki w Malczycach fot.: 3. Malczycki Szczep Harcerski/FB

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dzięki wsparciu gminy, przyjaznych firm, rodziców zuchów i harcerzy, parafii i mieszkańców Malczycki Szczep Harcerski "Ogień", niedługo będzie miał nową harcówkę.

Drużyny harcerskie działają w Malczycach od wielu lat. Jedna z nich, 38 DW „Paranoja” jest aktualnie najdłużej działającą drużyną w Hufcu ZHP Środa Śląska. Została powołana 2 sierpnia 1990 roku. Mimo wielu lat aktywnego działania, zuchy i harcerze z Malczyc nie mieli swojej harcówki, w której mogłyby odbywać się zbiórki drużyn.

Niedługo ma się to zmienić. Dzięki wsparciu wójta Piotra Frankowskiego harcówka powstanie przy Szkole Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska przy ul. Dworcowej w Malczycach w tzw. małej sali gimnastycznej oraz przyległych do niej pomieszczeniach, które ze względu na stan techniczny nie były używane od kilku lat. - Po gruntownym remoncie będą służyły malczyckim zuchom i harcerzom. Dużą część remontu sfinansowano ze środków z budżetu gminy Malczyce. Wykonano ogrom pracy m.in. usunięto stare przegniłe podłogi, położono nowe ogrzewanie podłogowe, nowe tynki, instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, wymieniono okna, wydzielono toalety i aneks kuchenny - informują harcerze.

Spory wkład w remont mają także harcerze i ich rodzice, którzy sami malują ściany oraz pozyskują dodatkowe środków na remont harcówki. - Zostały zorganizowane kiermasze ciast, a także dzięki dobrej współpracy z Parafią NP NMP w Malczycach odbyły się dwa kiermasze świąteczne, z których dochód został przeznaczony na remont harcówki. Dzięki tym środkom udało się zakupić farby do ścian i sufitów, ościeżnice i drzwi wewnętrzne oraz nowe oświetlenie. Jeden z rodziców naszych zuchów zakupił zabezpieczenie ścian przed wilgocią. Firma Vibracoustic zakupiła drzwi zewnętrzne i ogrzewacz wody. Wsparcia udzieliła także firma Armacell przekazując 1,5 tys. złotych, które zostaną wykorzystane na zakup paneli podłogowych - opowiadają harcerze.

To jednak nie koniec prac. Malczycki Szczep potrzebuje jeszcze wsparcia na resztę niezbędnych do wykonania prac. W tej chwili brakuje im środków m.in. na wykończenie toalety oraz podłóg, które zostaną wykonane dopiero po pozyskaniu dodatkowych środków.

Osoby, które chcą w tym pomóc, mogą wesprzeć malczyckie zuchy i harcerzy przekazując darowiznę w dowolnej kwocie na remont harcówki:

Hufiec ZHP Środa Śląska

Nr konta: 37 1090 2444 0000 0006 1800 0039

Tytułem: darowizna na harcówkę w Malczycach.

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA